Україна ніколи не відмовиться від своїх азовських портів - Президент

Україна ніколи не відмовиться від своїх азовських портів - Президент

Укрінформ
Україна ніколи не відмовиться від використання своїх азовських портів, в тому числі й військовими суднами, і задіє всі політико-дипломатичні способи для відновлення вільного судноплавства в Азовсько-Чорноморському регіоні.

Про це заявив Президент Петро Порошенко у виступі на засіданні РНБО у середу, 26 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

В нас один опозиціонер договорився до того, що ми більше не маємо користуватися українським Керч-Єнікальським каналом, або Керченською протокою, а ми тепер будемо волоком доставляти з Чорного моря наші військові кораблі в Азовське. Оце їх пропозиція, яку намагається нав'язати нам не лише Кремль, а й наша опозиція. Наголошую твердо і переконливо: Україна ніколи не відмовиться від використання своїх азовських портів, у тому числі й військовими судами... На нашому боці правда, в тому числі й міжнародна, на нашому боці підтримка світу, і ми задіємо для цього всі політико-дипломатичні способи", - сказав Порошенко.

Він акцентував, що міжнародна спільнота у своїх оцінках інциденту в Керченській протоці виглядає набагато більш одностайною, ніж український політикум.

У цьому контексті глава держави заявив про неприпустимість нав'язування російської пропаганди українському суспільству.

"І проблема, на жаль, не лише в тому, що влада десь недопрацювала - справжній шок відчуваєш, коли бачиш і чуєш, як наша опозиція співає з путінського голосу, як вона озвучує темники Кремля і затято намагається провину за напад на наші катери зняти з Росії і перекласти на Україну. Робить це, на жаль, не лише та частина опозиції, яка традиційно клеймить (українську - ред.) владу, а її клеймлять "п'ятою колоною". На жаль, це роблять і ті, хто ще дуже недавно входив до коаліції "Європейська Україна", - констатував Президент.

Як повідомлялося, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь. Вони обстріляли і захопили три українські кораблі в Керченській протоці та взяли в полон 24 українських моряків.

У зв'язку з цим Рада національної безпеки і оборони України запропонувала Президенту Петру Порошенку запровадити воєнний стан на 60 діб.

Порошенко спочатку підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо запровадження воєнного стану в Україні на 60 діб - з 26 листопада до 25 січня, однак пізніше заявив, що рекомендуватиме Раді запровадити воєнний стан на 30 днів, щоб воєнний стан не накладався на початок виборчої кампанії, яка стартує 31 грудня.

Верховна Рада України 26 листопада ухвалила закон, яким затвердила указ Президента України про запровадження воєнного стану на 30 днів у 10 областях, які розташовані вздовж російського кордону, українсько-молдовського кордону вздовж узбережжя Чорного й Азовського морів: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії".

Читайте також: Порошенко заявляє, що вдалося зупинити найгірший сценарій РФ

Згідно з указом Президента, правовий режим воєнного стану запроваджувався із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.

Європейська Рада 13 грудня оприлюднила висновки щодо подій в Азовському морі та навколо Керченської протоки. Зокрема, пункт 8 висновків повністю присвячений агресії Росії в Азовському морі та розвитку ситуації навколо Керченської протоки і в регіоні в цілому.

Україна наполягає на запровадженні нових міжнародних санкцій проти РФ у зв’язку з агресією на Азовському й Чорному морях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-