Порошенко заявляє, що вдалося зупинити найгірший сценарій РФ

Порошенко заявляє, що вдалося зупинити найгірший сценарій РФ

Укрінформ
Підтримка та конкретні дії міжнародних партнерів України, їхній тиск на Кремль разом із введенням воєнного стану в 10 областях України зупинили найгірший сценарій Російської Федерації.

Про це сказав Президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"І наголошую ще раз, у поєднанні з воєнним станом підтримка і конкретні дії наших міжнародних партнерів, їхній тиск на Кремль зараз, я вже можу сказати відкрито, зупинили найгірший сценарій, який в тому числі планувала Російська Федерація. Наші військові, наші дипломати, наші партнери — всі разом не дозволили Путіну перетнути нову червону лінію", - зазначив Порошенко.

Він додав, що на майданчиках Ради Безпеки ООН, Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй, НАТО, на майданчиках ОБСЄ та Ради Європи, Європейського парламенту, Європейського Союзу, на майданчику "Великої сімки" "з чіткою позицією, використовуючи інші напрямки, ми будемо захищати національні інтереси України".

Як повідомлялося, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь. Вони обстріляли і захопили три українські кораблі в Керченській протоці та взяли в полон 24 українських моряків. У зв'язку з цим Рада національної безпеки і оборони України запропонувала Президенту Петру Порошенку запровадити воєнний стан на 60 діб.

Порошенко спочатку підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо запровадження воєнного стану в Україні на 60 діб - з 26 листопада до 25 січня, однак пізніше заявив, що рекомендуватиме Раді запровадити воєнний стан на 30 днів, щоб воєнний стан не накладався на початок виборчої кампанії, яка стартує 31 грудня.

Читайте також: Президент сказав, що встигли зробити за час воєнного стану

Верховна Рада України 26 листопада ухвалила закон, яким затвердила указ Президента України про запровадження воєнного стану на 30 днів у 10 областях, які розташовані вздовж російського кордону, українсько-молдовського кордону вздовж узбережжя Чорного й Азовського морів: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії".

Згідно з указом Президента, правовий режим воєнного стану запроваджувався із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року. Європейська Рада 13 грудня оприлюднила висновки щодо подій в Азовському морі та навколо Керченської протоки. Зокрема, пункт 8 висновків повністю присвячений агресії Росії в Азовському морі та розвитку ситуації навколо Керченської протоки і в регіоні в цілому. Україна наполягає на запровадженні нових міжнародних санкцій проти РФ у зв’язку з агресією на Азовському й Чорному морях.

26 грудня 2018 року о 14.00 Президент України Петро Порошенко оголосив про завершення дії правового режиму воєнного стану в 10 областях України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-