"Повернення" Насірова: суд не зміг довести факту подвійного громадянства

Укрінформ
Окружний адмінсуд Києва поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, оскільки відповідач не довів наявність у нього подвійного громадянства.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті суду.

"Рішенням суду від 11 грудня 2018 року адміністративний позов було задоволено повністю. Зокрема, визнано протиправним та незаконним Розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року "Про звільнення Насірова Р.М. з посади Голови Державної фіскальної служби України", - йдеться у повідомленні.

У суді зазначають, що підставою для прийняття такого рішення стало недоведення відповідачами наявності підстав для звільнення Романа Насірова з посади голови ДФС, а саме, обставин його подвійного громадянства та порушення процедури його звільнення.

Як повідомляв Укрінформ, ОАСК у вівторок задовольнив позовні вимоги і зобов'язав поновити Насірова на посаді голови ДФС.

Суд також зобов'язав виплатити Насірову заробітну плату за час вимушеного прогулу починаючи з 2 лютого 2018 року, відколи Кабмін ухвалив звільнити посадовця. Якщо врахувати, що заробітна плата голови ДФС сягає 18 тис. грн, то за 11 місяців йому мають компенсувати близько 198 тис. грн, розповів адвокат.

31 січня 2018 року Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо звільнення з посади відстороненого очільника ДФС Романа Насірова на підставі висновку Національного агентства з питань державної служби.

25 січня Кабінет міністрів направив подання на звільнення з посади відстороненого очільника ДФС Насірова на перевірку до Національного агентства з питань державної служби.

Закон передбачає таку процедуру: внесення подання до держслужби, держслужба вносить подання уряду, а уряд ухвалює рішення.

Читайте також: Суд поновив Насірова на посаді голови ДФС

17 січня міністр фінансів Олександр Данилюк порушив питання про звільнення Насірова через подвійне громадянство, що було підтверджено Британією. Гройсман тоді відповів, що чекає від Мінфіну офіційного подання, після чого Насіров буде звільнений з посади.

18 січня Міністерство фінансів направило уряду подання про звільнення Насірова. Як вказується у поданні, підставою для цього стала інформація, отримана від посольства Великої Британії в Україні, про наявність у Насірова громадянства Британії.

Насіров, у свою чергу, заявив, що вважає незаконною ініціативу Данилюка щодо його звільнення і подав до ГПУ заяву про вчинення злочину Данилюком.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-