Польща підніматиме питання розширення санкцій проти РФ на світовій арені

Польща підніматиме питання розширення санкцій проти РФ на світовій арені

Укрінформ
Польща підніматиме на міжнародній арені питання щодо звільнення з російського полону українських моряків та кораблів, а також розширення санкцій щодо Росії за її агресивні дії проти України у Керченській протоці.

Про це після зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом у п’ятницю у Києві заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, інформує РАР.

“Пан прем’єр (Гройсман) запитував про можливість подальшого тиску. Я представив нашу позицію, яка базується на здійсненні подальшого тиску на Росію, поки вона не почне дотримуватися міжнародного права”, — заявив Чапутович.

Він додав, що спільна позиція ЄС у цьому питанні зараз концентрується на необхідності повернення кораблів українській стороні, а також звільнення українських моряків.

Він підкреслив, що польська сторона розмовлятиме на тему розширення санкцій проти Росії у на різних міжнародних майданчиках. Глава польського дипломатичного відомства у цьому контексті зауважив, що Україна очікує від міжнародної спільноти на рішучіші дії.

“Ми розмовлятимемо на цю тему і у формулі міністрів закордонних справ НАТО, ОБСЄ, в цих питаннях задіяна також Рада Безпеки ООН”, — підкреслив Чапутович.

Він визнав, що поки не знає, наскільки реальними є очікування української сторони у справі більш симетричної реакції НАТО та ЄС у блокуванні Росією доступу до частини території України.

“Думаю, що міжнародна спільнота, зокрема країни ЄС, мусять трохи глибше проаналізувати ці питання і прийняти відповідні рішення”, — наголосив Чапутович.

Як зауважив глава МЗС Польщі, позиції Варшави і Києва також збігаються у питанні проекту “Північний потік-2”.

“Наші позиції збігаються. Україна очікує на те, що цей проект буде зупинено”, — констатував Чапутович.

Читайте також: Польща готова просувати в ЄС розширення санкцій проти Росії — Чапутович

Глава польської дипломатії також висловив очікування, що у переговорах з українською стороною буде змога вирішити проблему щодо відновлення ексгумації польських жертв воєн і конфліктів на території України.

Як повідомлялося, в інтерв'ю Укрінформу Чапутович сказав, що Польща, яка виступає за розширення санкцій проти Росії за її агресивні дії щодо України в Азовському морі, готова бути «промоутером» розширення санкцій ЄС проти Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-