Путін не приховує, що наказав розстріляти українських моряків - Порошенко

Путін не приховує, що наказав розстріляти українських моряків - Порошенко

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко подякував керівництву НАТО, Європейського Союзу, США, інших країн-партнерів за солідарність в умовах акту прямої агресії Росії проти України.

Про це Глава держави сказав в інтерв’ю американському телеканалу CNN щодо реакції світових лідерів на російську агресію проти України, повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

Порошенко розповів про обставини та деталі агресії російських військових проти українських моряків, яка відбулася в акваторії Керченської протоки.

«Це вперше, коли Путін вже просто не приховує більше, що це був його наказ застосувати збройні сили та відкрито розстріляти українських військових на наших кораблях», - наголосив Президент.

Читайте також: ЗСУ отримають додаткові повноваження, але тільки у разі війни - Порошенко

Глава держави також підкреслив, що Україна має двосторонню угоду з Росією про вільне судноплавство в Азовському та Чорному морях і Керченській протоці.

«Відповідно до цієї угоди ми маємо абсолютну свободу пересування через Керченську протоку і в Азовському морі, без будь-яких обмежень», - сказав Президент та додав, що затримувати, ба більше – блокувати українські судна є абсолютно протизаконно відповідно до міжнародного права щодо вільної навігації.

«Це дуже небезпечний прецедент і ми маємо забезпечити міжнародну реакцію, тому що завтра будь-яке міжнародне судно може бути піддано нападу. Ми не можемо більше з цим миритися», - підсумував Президент.

Відповідно до міжнародного права – це прямий акт агресії, який повністю підпадає під резолюцію ООН наголосив Порошенко та уточнив, що цей напад відбувся «в нейтральних міжнародних водах Чорного моря».

Глава держави закликав весь світ проявити єдність і солідарність з Україною в захисті її свободи та демократії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-