У суботу стартує виборчий процес перших виборів у 123 ОТГ

У суботу стартує виборчий процес перших виборів у 123 ОТГ

Укрінформ
У суботу, 3 листопада, розпочинається виборчий процес перших виборів у 123 об'єднаних територіальних громада, призначених на 23 грудня.

Про це повідомляється у прес-релізі Центральної виборчої комісії, який є у розпорядженні Укрінформу.

"3 листопада розпочинається виборчий процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у 123 об'єднаних територіальних громадах (ОТГ) (15 міських, 21 селищних, 87 сільських ОТГ) у 21 області України, які призначені на 23 грудня 2018 року", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, до складу цих 123 ОТГ увійшли 511 місцевих рад (міських – 15, селищних – 25, сільських – 471) і, за попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть узяти участь понад 685 тисяч виборців.  

Згідно з календарним планом проведення виборів до 10 листопада районні виборчі комісії мають утворити сільські, селищні, міські виборчі комісії (ТВК) та сформувати їх склад, а до 14 листопада ТВК зобов'язані утворити територіальні, одномандатні виборчі округи.

Читайте також: У Житомирській області створили другу ОТГ на базі міста обласного значення

Крім того, у період з 3 до 17 листопада включно партії мають подати до ЦВК копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у перших місцевих виборах.

У ЦВК також зауважили, що 19 листопада розпочинається процес висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду місцевих голів.

За даними ЦВК, загальна сума, передбачена затвердженим розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів 23 грудня 2018 року, становить 31 млн 51 тис. 500 гривень.

Як відомо, загалом з 25 жовтня 2015 року до 29 квітня 2018 року в Україні було призначено 707 перших місцевих виборів в об'єднаних територіальних громадах. 

Після проведення виборів 23 грудня загальна чисельність усіх разом узятих призначених перших виборів в ОТГ становитиме 830.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-