Предстоятель Філарет подякував Вселенському Патріарху за мужність

Предстоятель Філарет подякував Вселенському Патріарху за мужність

Укрінформ
Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет подякував Святійшому Вселенському Патріарху Варфоломію за мужність у рішенні надати автокефалію українській церкві.

Про це він заявив, виступаючи перед початком молебню на Софійській площі в столиці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Отримання автокефалії української церкви — це епохальна перемога, яку ми отримали за 1030 років існування православної церкви на нашій землі. Боролись довго, жорстоко, багато хто віддав життя, а автокефалії не мали. Нарешті Господь створив умови такі, що іншого шляху як дарувати Україні автокефалію — нема. Тому ми вдячні насамперед Вселенському Патріарху Варфоломію за його мужність, тому що ви знаєте, які “козні” Москва направляє проти Вселенського Патріарха”, - сказав Філарет.

Він також подякував Президенту України Петру Порошенку за спільну боротьбу для отримання автокефалії.

Читайте також: Порошенко: Отримання автокефалії - перемога України над московськими демонами

“Завдяки його (Порошенка — ред.) мудрості і силі волі ми маємо автокефалію української церкви. Але не тільки Президент працював у цьому напрямку, вся Україна боролась за те, щоб Вселенський Патріарх надав автокефалію православної церкви”, - сказав Філарет.

Як повідомлялося, Синод Вселенського патріархату 11 жовтня прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, та обере її предстоятеля.

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет 11 жовтня висловив переконання, що об'єднавчий архієрейський собор буде скликано найближчим часом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-