Європейський проект без України не буде повноцінним – Климпуш-Цинцадзе

Європейський проект без України не буде повноцінним – Климпуш-Цинцадзе

Укрінформ
Європейський проект без участі України не може бути повноцінним.

Цю тезу висловила у Тернополі під час регіональної конференції "Євроінтеграція: сила можливостей" віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Європейський проект без участі України не може бути повноцінним. Він неспроможний бути серйозною силою, на яку Європа сьогодні претендує у глобальному масштабі, де Україна може допомогти. Тут і агросектор, і машинобудування, і сучасні IT-технології. Так, це непростий процес, але він набуває все більшої підтримки на Заході", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, хоча Угода про Асоціацію працює лише рік, уже видно її позитивні результати: нині 42% товарообігу України - саме з країнами Європейського Союзу. І спостерігається тенденція до подальшого експортного зростання, додала віце-прем'єр.

"Так, з початку року приріст експортних поставок до країн Європейського Союзу сягнув понад 19 відсотків. Це означає, що зростає кількість підприємств, які експортують продукцію до ЄС. Якщо чотири роки тому у нас було 10 тис. таких підприємств, то на початку цього року їх вже 15 тис.", - наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що і Тернопільщина суттєво нарощує свій експортний потенціал. Понад половина експортних поставок тут іде в Польщу, але значна частина спрямована в інші країни ЄС. Це – завоювання нових ринків і, одночасно, можливості виходу на нові ринки. Адже якщо продукція визнана в Європі, то часто це означає, що її чекають на інших континентах.

У роботі регіональної конференції "Євроінтеграція: сила можливостей" взяли участь керівники області, представники ділових кіл, підприємці, експерти.

Читайте також: ЄС має і надалі бути активно залученим у процес реформ в Україні - Климпуш-Цинцадзе

Інформаційна кампанія "Євроінтеграція: сила можливостей" ініційована Офісом віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції, яка реалізується за допомоги проекту ЄС Association4U.

Мета кампанії - підвищити рівень свідомої підтримки європейського курсу країни та обізнаності українців про те, якими перевагами цього курсу вони можуть скористатися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-