КВУ пояснив, чому застава на виборах Президента має бути 10 мільйонів

КВУ пояснив, чому застава на виборах Президента має бути 10 мільйонів

Укрінформ
Комітет виборців України закликав парламент внести зміни до законодавства про вибори Президента і збільшити у чотири рази грошову заставу для кандидатів в президенти - до 10 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні КВУ у Facebook.

"Ми пропонуємо підвищити грошову заставу вчетверо - з 2,5 до 10 млн грн з тим, щоб поставити певні перешкоди для кандидатів, які сприймають вибори як певний комічний жанр або сприймають вибори просто як захист від переслідувань», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Водночас він пропонує, щоб застава поверталася не лише двом учасникам другого туру, а й для тих кандидатів, які отримали більше 5-7% голосів.

На його переконання, також слід обмежити політичну рекламу.

У КВУ висловилися і за підвищення прозорості виборчих коштів - наприклад, шляхом запровадження механізму своєчасного звітування кандидатів у режимі онлайн, та наголосили, що ЦВК та НАЗК мають активніше працювати в напрямку перевірки надходжень та витрат із виборчих фондів кандидатів.

У КВУ також переконані, що треба посилити роль дебатів між кандидатами та передбачити підставою для винесення попередження від Центрвиборчкому відмову кандидата від участі у дебатах.

Читайте також: Комітет виборців нарахував вже 28 потенційних кандидатів у президенти

Згідно із діючим законодавством грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост президента України, або кандидатом на пост президента України у розмірі 2,5 млн грн. При цьому вона повертається, якщо відповідного кандидата визнано обраним президентом або включено до виборчого бюлетеня для повторного голосування. В інших випадках грошова застава не повертається і перераховується до Державного бюджету України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-