Суд почав обирати запобіжний захід Омеляну

Суд почав обирати запобіжний захід Омеляну

Фото
Укрінформ
Солом'янський райсуд Києва почав обирати запобіжний захід міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, якого підозрюють у незаконному збагаченні.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, справу слухає суддя Ганна Сергієнко.

У залі суду присутній сам Омелян, його адвокат Олександр Лисак, а також прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентин Мусіяка.

Як повідомляв Укрінформ, НАБУ 13 вересня повідомило про підозру у незаконному збагаченні міністру інфраструктури Омеляну.

За даними слідства, витрати Омеляна не відповідають його офіційним доходам. Зазначається, що він з 2000 року перебуває на державній службі. А у період з 1.01.2000 по 26.04.2018 отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати його становили тільки в період із 2008 по 26.04.2015 року щонайменше 3,45 млн грн.

Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи. Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн.

Читайте також: Суд щодо запобіжного заходу Омеляну "зібрав" депутатів, двох міністрів і радника Авакова

Крім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які перебувають у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн.

У НАБУ стверджують, що у декларації за два роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою.

Крім того, за даними НАБУ, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.

Сам Омелян заявив, що висунута йому підозра є сфабрикованою.

Фото Сергія Аніщенка

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-