Уряд знайде приміщення для Антикорупційного суду за місяць - Гройсман

Уряд знайде приміщення для Антикорупційного суду за місяць - Гройсман

Фото
Укрінформ
Уряд знайде необхідне приміщення для Вищого антикорупційного суду у місячний термін.

Про це повідомив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

"Антикорупційний суд має розпочати роботу якомога швидше. Закони ухвалено, і невдовзі розпочнеться формування кадрового складу. Як уряд, ми не впливаємо на процес відбору суддів, але від нас залежить фінансування суду, його розміщення, охорона та забезпечення побутових потреб. В місячний термін плануємо знайти потрібні приміщення - і для суду першої інстанції, і для апеляційної палати", - написав Гройсман.

Він додав, що звернувся до керівництва МЗС з дорученням розпочати консультації з міжнародними організаціями щодо відбору незалежних експертів в роботі суду.

"Все те, що стосуватиметься роботи суду і компетенції уряду - зробимо вчасно і якісно", - наголосив Гройсман.

Як повідомлялося, 7 червня Верховна Рада ухвалила Закон "Про Вищий антикорупційний суд", яким визначаються засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їх діяльності. При ухваленні Закону "Про Вищий антикорупційних суд" парламент встановив, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, який розпочато у судах першої або апеляційної інстанцій та не закінчено до дня початку роботи ВАС, продовжується у цих судах. Зазначені кримінальні провадження не можуть бути передані до Вищого антикорупційного суду. 

Читайте також: Рішення Ради дозволяє швидко сформувати Антикорупційний суд - Президент

Згідно з законом, ВАС здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його юрисдикції (підсудності), а також шляхом здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у таких кримінальних провадженнях. 

16 червня Президент Петро Порошенко заявив, що робитиме все можливе з метою створення Антикорупційного суду до початку передвиборної президентської кампанії у грудні цього року. 

12 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону "Про Вищий антикорупційний суд". Таким чином парламент врегулював питання організації та діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів, а також встановила розгляд цим судом скарг на судові рішення, ухвалені до дня початку роботи антикорупційного суду, у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-