Порошенко: За невинні жертви в Україні відповідальний Путін

Порошенко: За невинні жертви в Україні відповідальний Путін

Укрінформ
Президент Петро Порошенко наголосив, що Росія зруйнувала поствоєнну систему безпеки, і НАТО залишається єдиним дієвим механізмом захисту.

Про це він заявив під час виступу на симпозіумі в НАТО, повідомляє прес-служба Глави держави.

«Чи можете ви собі уявити, що майже три тисячі українських солдат було вбито? Понад десять тисяч цивільних було вбито. Хто відповідальний за ці невинні жертви? Путін», - наголосив Петро Порошенко під час участі у спеціальній сесії на тему: «Розмова з партнерами НАТО» у рамках симпозіуму «НАТО залучає».

Глава держави зауважив, що події у лютому 2014 року не були сюрпризом – це була нелегальна анексія Криму Російською Федерацією. «Путін розповідав декілька разів, що нема російських військ там. Це – "не ми", це – громадянський рух, це – «зелені чоловічки» без будь-яких розпізнавальних знаків. А це була російська окупація Криму», - нагадав він.

Порошенко відзначив повну солідарність із Грузією, нагадавши, що український Президент і влада 10 років тому, у серпні 2008 року, були разом з грузинським народом, коли Росія здійснювала агресивну операцію у Грузії.

Глава держави підкреслив, що існуюча поствоєнна безпекова система, яка базувалася на Раді безпеки ООН та одностайному прийнятті рішення постійними членами, була зруйнована: «Коли один із членів Ради безпеки ООН є агресором, то цей механізм більше не працює, він повністю зруйнований».

Порошенко наголосив: «Практика демонструє, що лише один механізм дієвий – це НАТО. Не існує жодного іншого механізму. І країна, яка не хоче нікого атакувати, а хоче лише захистити свій суверенітет, незалежність та цілісність, хоче співпрацювати і бути членом НАТО».

Президент нагадав, що Україна має іншу безпекову гарантію – Будапештський меморандум. Українська держава була третьою найбільшою ядерною країною у світі. «Якщо би Україна мала ядерний арсенал, то чи стала б об’єктом агресії? Ніколи. Відповідно до стратегії нерозповсюдження, ми відмовилися від третього найбільшого арсеналу і натомість отримали гарантії від США, Великобританії, Франції, Китаю та Росії. Де зараз ці гарантії?» - запитав Глава держави. Президент наголосив, що чотири останні роки тисячі українських солдат зі зброєю в руках захищають себе і суверенність України.

«Чому це так важливо для Путіна? Дуже просто. З Україною Путін трансформує (Росію – ред.) в імперію. Без України Росія буде звичайною державою», - зазначив Порошенко.

«В цій ситуації чи буде Україна зоною персонального інтересу Путіна чи Росії? Чи він даватиме дозвіл для моєї великої 45-мільйонної нації куди йти, а куди не йти? Або ж Україна матиме право на свій суверенний вибір? Коли мільйони людей чотири роки тому вийшли на Революцію Гідності, не вимагаючи підвищення зарплат чи зниження податків, вони вимагали повернення до європейської сім’ї», - наголосив Глава держави.

Читайте також: Порошенко задоволений підсумками саміту НАТО: Ми далеко просунулися вперед

Президент підкреслив, що Україна впродовж цих чотирьох років успішно здійснювала євроінтеграційні кроки – було ратифіковано Угоду про асоціацію, запроваджено безвізовий режим для українців, запрацювала зона вільної торгівлі з Європейським Союзом, і тепер майже 50% української торгівлі ведеться з ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, 11-12 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко перебуває з візитом у Королівстві Бельгія, де бере участь у заходах Саміту НАТО на запрошення Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-