Інклюзивна освіта: комітет ВР підтримав законопроект, ініційований Мариною Порошенко

Інклюзивна освіта: комітет ВР підтримав законопроект, ініційований Мариною Порошенко

1456
Ukrinform
Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти підтримав законопроект щодо розвитку інклюзії на різних рівнях освіти, ініційований Мариною Порошенко. 

Про це інформує прес-служба Глави держави.

"За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №8556 за основу та доручити Комітету з питань науки і освіти підготувати законопроект до другого читання", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що дружина президента взяла участь у засіданні Комітету, під час якого розглядався проект Закону №8556 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».

До участі в обговоренні законопроекту долучилися перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий, експерти та громадські діячі.

Законопроект розроблявся за ініціативи Марини Порошенко у співпраці з групою народних депутатів України та експертів Фонду Порошенка. Його прийняття відкриє можливості для імплементації в державі міжнародних норм та гарантій щодо забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами (ООП). Зокрема, положень Декларації прав дитини, Декларації про права осіб з інвалідністю, Саламанської декларації, Конвенції про права дитини та Конвенції про права осіб з інвалідністю.

Дружина Президента наголосила, що після прийняття у травні 2017 року Закону № 2053 про інклюзивну освіту кількість учнів з ООП в українських школах збільшилася на 51%, а кількість інклюзивних навчальних закладів зросла на 42%. Загалом сьогодні кожна 6-та школа в Україні впроваджує інклюзивну освіту.

Проте, за словами Марини Порошенко, сьогодні існує потреба в подальшому вдосконаленні актів спеціального освітнього законодавства. «Саме тому ми запропонували на розгляд Верховної Ради України законопроект №8556, який вносить зміни в частині закріплення права осіб з ООП на здобуття освіти та отримання педагогічних та корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти», - підкреслила вона.

Читайте також: Порошенко назвав інклюзивний парк прикладом ефективної децентралізації

 Ці зміни будуть відображені у чотирьох Законах України «Про дошкільну освіту, «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту» та «Про професійно-технічну освіту». Мова йде про першочергове зарахування дітей з ООП до закладів дошкільної освіти та до початкової школи закладу загальної середньої освіти, про забезпечення доступності транспорту для підвезення дітей з інвалідністю, а також про розширення переліку педагогічних працівників закладу професійної (професійно-технічної) освіти новими посадами – асистент майстра виробничого навчання, асистент викладача.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-