Правило трьох

Правило трьох "П": Порошенко сказав, як відновити престиж держслужби

Укрінформ
Президент Петро Порошенко Президент наголошує на необхідності зробити все можливе для відновлення престижу державної служби. 

Про це він сказав під час зустрічі з держслужбовцями напередодні 100-річчя державної служби в Україні, повідомляє прес-служба глави держави.

«Прозорість конкурсів, незалежне оцінювання є потужним стимулом того, щоб державні службовці розвивалися», - зауважив Порошенко.

За його словами, чистота і прозорість мають бути характеристиками державної служби. “Наші цілі, завдання дуже складні. Ми зробили дуже багато, але те, що стоїть перед нами, аж ніяк не легше. Мені приємно констатувати, що ми маємо дуже потужну команду, яка здатна виконувати ці завдання, здатна відповідати на ці виклики», - зазначив глава держави.

Він зауважив, що небагато держав можуть похвалитися історією державної служби, нагадавши, що цьогоріч відзначається 100-річчя державної служби в Україні – 1918 року гетьман Павло Скоропадський здійснив важливі установчі заходи, щоб заснувати корпус державної служби України. Глава держави додав, що у тих керівників, які не приділяли належної уваги цьому питанню, держава була значно слабкішою.

Порошенко наголосив, що Україна має сильний корпус держслужби. «Щасливий, що ми зробили висновки, і зараз в умовах гібридної війни, в умовах агресії РФ, коли використовуються найсучасніші технології, щоб підірвати єдність зсередини, їм це не вдається. І потужним цементуючим фактором є державні службовці», - наголосив Порошенко.

Він нагадав, що закон про державну службу, який був створений із залученням досвіду багатьох держав, включав, зокрема, значне скорочення кількості державних службовців. За словами Президента, з 2015 року скорочення відбулося майже на 20%. «Прозорість роботи державної служби і виведення на світло рівня доходів», - додав також глава держави.

Водночас він підкреслив, що є недоліки і потреба в удосконаленні служби. «Ми повинні забезпечувати відповідні «ліфти» у державній службі. І від начальника відділу, від начальника управління, від начальника департаменту має більше залежати», - зазначив Президент, додавши, що якщо людина себе добре зарекомендувала, то вона повинна мати можливості для розвитку.

Читайте також: Представник Кабміну сказав, коли Рада почує звіт уряду

«Те, що на державну службу приходить талановита молодь, яка не лякається заповнювати електронні декларації, думаю, також є вдалою характеристикою того, що це є рух вперед», - наголосив Порошенко. Він підкреслив, що не можна зупинятися на досягнутому. 

Глава держави також зазначив, що в часи, коли він працював міністром закордонних справ, держслужбовці дотримувалися правила трьох «П» - порядність, патріотизм і професіоналізм. «Мені приємно, що ці три «П» точно характеризують і державну службу України. Я щиро вам дякую за те, що кожен з вас присвятив себе служінню державі в ці дуже непрості часи. Я вітаю вас зі сторіччям державної служби України. І я переконаний, що з такою потужною армією державних службовців ми з вами точно переможемо», - наголосив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-