Фріз хоче очолити Міністерство ветеранів і привести свою команду

Фріз хоче очолити Міністерство ветеранів і привести свою команду

Укрінформ
Міністерство у справах ветеранів має стати "єдиним вікном" для вирішення різноманітних проблем ветеранів, спростивши комунікацію між різними відомствами та замінивши десятки державних "точок", які слабо координуються між собою.

Про це повідомила в інтерв’ю сайту Depo.ua народний депутат, кандидат на посаду очільника нового міністерства Ірина Фріз.

“Четвертий рік Україна протистоїть російській агресії. Сотні наших воїнів повертаються з фронту у мирне життя. Багато з них отримали поранення. Практично всім потрібна психологічна, медична, соціальна та суспільна підтримка. А ще їм треба швидко вирішувати питання, за які відповідають різні міністерства і служби (Міноборони, Мінсоцполітики, Міністерство внутрішніх справ, і так далі). Статус та можливості Служби у справах ветеранів не дозволяють ефективно вирішувати ці питання. Ветерани тижнями без результатів оббивають пороги різних кабінетів. Служба не має реального голосу і впливу у виконавчій гілці влади. Це не працює. Міністерство ветеранів по суті має стати "єдиним вікном" для вирішення цих проблем. Захищати ветеранів і лобіювати їхні інтереси на усіх щаблях влади”, - заявила вона.

За словами Фріз, робота Міністерства ветеранів має, в першу чергу, унеможливити корупційні прояви, скоротити час надання послуг, а також забезпечити чесний та прозорий розподіл ресурсів між ветеранами, які їх потребують.

Читайте також: Фракція БПП пропонує Фріз на посаду міністра у справах ветеранів

Вона також повідомила, що в разі її призначення очільником Міністерства ветеранів, у відомство “прийде не одна людина”: “Це буде команда, кістяк якої будуть складати, в першу чергу, ветерани, військові та цивільні фахівці із основних векторів реформ. І, звичайно, ми будемо активно співпрацювати із іноземними партнерами, переймаючи світовий досвід. Себе я бачу в ролі державного менеджера, який буде координувати та направляти відповідні процеси реформ”.

Фріз також вказала на те, що світовий досвід демонструє ефективність структури відповідного міністерства при схожих соціальних умовах. “Ми хочемо створити єдиний центр вирішення проблем ветеранів замість десятків державних "точок", які слабо координуються між собою. Наголошую: створення міністерства – це дебюрократизація системи. Ми створимо "єдине вікно" для ветеранів для того, щоб спростити комунікацію та процес вирішення проблем”, - заявила вона.

При цьому, додала нардеп, створення міністерства – це не самоціль. “Питання в створенні зручного та ефективного механізму по вирішенню проблем, "єдиного вікна" для всіх ветеранів та органу, з яким на рівних зможуть співпрацювати зовнішні донори та відповідні державні зовнішні партнерські структури. Простої зміни вивіски не буде. Ми створимо по західним лекалам ефективний механізм, який запрацює і допоможе сотням тисячам людей. Різниця буде в результатах та ефективності”, - заявила вона.

Одним з першочергових завдань, які будуть розглядатися у разі обрання її міністром, Фріз назвала налагодження соціальної адаптації ветеранів. Серед першочергових реформ Фріз також вбачає наступне: створення єдиного вікна вирішення проблем ветеранів, замість десятків інституцій, які "відфутболюють" людей; дієві програми по соціальній адаптації та медичній реабілітації, на основі як світового досвіду, так і найкращих ефективних практик в Україні; єдиний державний електронний реєстр ветеранів; новий закон про ветеранів; онлайн-кабінет для кожного ветерана.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-