Послам G7 розкрили деталі спецоперації з Бабченком

Послам G7 розкрили деталі спецоперації з Бабченком

Укрінформ
Генеральний прокурор Юрій Луценко та голова СБУ Василь Грицак поінформували послів країн “Великої сімки”, ЄС, Норвегії, Австралії та представників Ради Європи про спецоперацію із запобігання вбивства журналіста Аркадія Бабченка.

Про це повідомляється на сайті ГПУ. 

“1 червня 2018 року відбулася зустріч генерального прокурора України Юрія Луценка з керівниками дипломатичних представництв країн-представників «Великої сімки», країн ЄС, Норвегії, Австралії, Європейського Союзу та Ради Європи щодо проведеної 29 травня 2018 року успішної спецоперації правоохоронних органів України із попередження вбивства журналіста Аркадія Бабченка. Участь у заході взяв голова Служби безпеки України Василь Грицак”, - йдеться в повідомленні.

За даними ГПУ, під час зустрічі поінформовано про ключові аспекти проведеної роботи та ті цілі, які ставились при прийнятті рішення щодо проведення контролю за вчиненням злочину у формі імітування обстановки злочину.

Зазначається, що Луценко і Грицак акцентували увагу міжнародної спільноти на тому, що саме обрана стратегія дозволила не лише не допустити загибелі журналіста, припинити злочин, повністю задокументувати злочинні дії організатора, отримати докази його зв’язку із замовником злочину, а й отримати відомості щодо можливих потенційних жертв, проти яких, ймовірно, готувалися терористичні акти і вбивства.

Читайте також: Справа Бабченка: Гелетей вважає, що СБУ спрацювала на 100% професійно

За словами генпрокурора, проведено масштабну і складну операцію, інформація про деталі якої буде оперативно доведена до відома громадськості з урахуванням вимог кримінального процесуального законодавства та інтересів слідства.

Як повідомлялося, 29 травня правоохоронці заявили, що 41-річний журналіст Аркадій Бабченко смертельно поранений на порозі свого дому в Києві. За фактом убивства журналіста було відкрито кримінальне провадження.

У середу, 30 травня, з'ясувалося, що Бабченко живий. Голова СБУ Грицак заявив, що російські спецслужби замовили вбивство журналіста, а СБУ провела спецоперацію і зірвала замах, інсценувавши злочин. Під час проведення спецоперації співробітники спецслужби затримали в Києві організатора вбивства журналіста.

В четвер, 30 травня, Юрій Луценко заявив, що він і глава СБУ зустрінуться з послами G7 для роз'яснень у справі інсценування вбивства Бабченка.

Фото: ГПУ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-