У конкурсній комісії вважають, що запуск ДБР можливий до кінця року

У конкурсній комісії вважають, що запуск ДБР можливий до кінця року

1457
Ukrinform
Повноцінний запуск Державного бюро розслідувань можливий до кінця поточного року.

Таку думку висловив член конкурсної комісії Денис Монастирський під час круглого столу в Укрінформі.

"Повноцінний запуск Державного бюро розслідувань можливий до кінця поточного року. Це більш реалістичний прогноз. До цього часу має відбутися донабір оперативників, розгортання територіальних управлінь, пошук приміщень для них, щоб наступного року вони змогли вже адекватно працювати", - сказав він.

Водночас Монастирський зазначив, що ДБР зможе почати порушувати перші кримінальні провадження уже у вересні поточного року у разі обрання на конкурсі фахівців на 27 керівних посад.

"Найбільш важливим є обрання 27 керівників територіальних та слідчих управлінь. Обрання керівників середньої ланки також є важливим етапом, але не критичним. Тобто, ДБР зможе розпочати роботу у вересні, якщо буде обрано фахівців на ці посади", - додав член конкурсної комісії.

Він також вважає, що перенесення територіальних управлінь з Миколаєва до Одеси та з Полтави до Харкова, передбачене ухваленим у першому читанні законопроектом №5395-д, відтермінує запуск ДБР іще мінімум на два місяці, адже це потягне за собою перезапуск усіх конкурсів на посади до теруправлінь. Тому експерт вважає, що від ідеї перенести територіальні управління потрібно відмовитися.

Як повідомлялось, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що ДБР запрацює вже у вересні, якщо буде призначено 30% працівників.

Читайте також: Труба сказав, коли запрацює Держбюро розслідувань

17 травня Верховна Рада у першому читанні ухвалила проект змін до деяких законодавчих актів, що мають удосконалити діяльність Державного бюро розслідувань і забезпечити початок його функціонування.

Державне бюро розслідувань - це правоохоронний орган, який розслідуватиме злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями, а також військові злочини - за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового слідства від прокуратури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-