Труба сказав, коли запрацює Держбюро розслідувань

Труба сказав, коли запрацює Держбюро розслідувань

1135
Ukrinform
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що ДБР запрацює вже з вересня, якщо буде призначено 30% працівників.

Про це він сказав на брифінгу щодо початку тестування на знання законодавства для перших 250 кандидатів на посади слідчих центрального апарату ДБР, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Для того, щоб ДБР оголосило про початок своєї роботи, нам необхідно призначити 30 відсотків працівників, це вимоги законодавства. У вересні цього року ми маємо намір розпочати свою роботу», - сказав Труба.

За його словами, станом на сьогодні в ДБР відбувається 3 конкурси на 701 посаду.

«Хочу уточнити, що це саме 3 конкурси. Всього подали документи приблизно 5 тисяч кандидатів. Перший конкурс - на 27 посад керівного складу. Другий конкурс - це на 219 посад центрального апарату, це посади від слідчого до держслужбовця, це посади слідчих, кадровиків, юристів, фінансистів. Усього виявили намір взяти участь в цьому конкурсі приблизно 1900 кандидатів, з них конкурсна комісія допустила до участі в конкурсі 1646 осіб», - зазначив Труба.

Він уточнив, що сьогодні починається конкурс на ці посади. Наступними етапами, за його словами, буде виконання практичного завдання та проведення поліграфу.

«Згідно з законом про ДБР, всі працівники - від спеціаліста до керівництва - при прийнятті на роботу зобов'язані пройти психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфа. Крім цього, порядком проведення конкурсу в ДБР передбачено, що не лише потенційні працівники проходять поліграф, але і всі кандидати, а це в свою чергу може затягнути проведення конкурсу на кілька місяців. Тому ми пропонуємо, щоб поліграф проходили в обов'язковому порядку переможці конкурсу, тобто лише особи, які в подальшому будуть працівниками бюро», - вважає Труба.

Читайте також: Рада зробила крок для запуску Держбюро розслідувань

За його словами, третій конкурс - це набір на ще 455 посад - слідчих та спеціалістів семи теруправлінь ДБР.

«Це наймасштабніший в Україні конкурсний набір, який коли-небудь проводився», - підкреслив директор ДБР.

Як повідомляв Укрінформ, Державне бюро розслідувань - це правоохоронний орган, який розслідуватиме злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями - за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового слідства від прокуратури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-