Антикорупційний суд: комітет Ради погодив мінімальну кількість суддів

Антикорупційний суд: комітет Ради погодив мінімальну кількість суддів

1563
Ukrinform
Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя погодив у законопроекті «Про Вищий Антикорупційний суд» положення щодо необхідності обрання мінімум 35 суддів для початку роботи Антикорупційного суду.

Про це на засіданні комітету сказав його голова Руслан Князевич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Нами погоджено, що такою мінімальною межею (для початку роботи суду - ред.) є 35 суддів до цього Антикорупційного суду, і як мінімум 10 з яких повинні бути суддями апеляційної інстанції Вищого Антикорупційного суду», - сказав голова комітету.

Він нагадав, що в редакції першого читання містилася відсилочна норма до рішення Державної судової адміністрації щодо визначеного кількісного складу суддів Антикорупційного суду.

Окрім того, члени комітету врахували пропозицію Міжнародного валютного фонду щодо вилучення з тексту законопроекту всіх згадок про проведення експертизи на поліграфі кандидатів у судді.

Також комітет визначився, що підсудність Вищого Антикорупційного суду повинна збігатися з підслідністю Національного антикорупційного бюро України. 

«Тобто, враховано, що корупційні злочини передбачені в примітці статті 45 ККУ, статтями 206-2, 209, 211, 366-1 ККУ, якщо наявна хоча б одна з умов, передбачених пунктами 1-3 частини п'ятої статті 216 Кримінально-процесуального кодексу України. Це означає, що такі справи будуть підсудні Вищому Антикорупційному суду», - наголосив Князевич. 

Читайте також: ВР дійшла згоди з "венеціанкою" щодо законопроекту про Антикорупційний суд - депутат

Комітет також підтримав поправки до законопроекту щодо розширення переліку осіб, які підпадають під цілодобову охорону. Згідно з цією поправкою, окрім самих суддів та членів їх сімей, охорона надаватиметься також категорії «близькі особи». Комітет також визначив, що місцем знаходження Антикорупційного суду має бути Київ. У тому числі комітет підтримав положення про те, що генеральний прокурор повинен вносити подання на затримання судді Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя, і відповідно участь такого судді або його представника є обов'язковою під час розгляду у Вищій раді правосуддя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-