Законопроект про Антикорупційний суд погодили до другого читання

Законопроект про Антикорупційний суд погодили до другого читання

Офіційно
1150
Ukrinform
Комітет ВР з правової політики та правосуддя затвердив текст законопроекту до другого читання № 7440 «Про Вищий Антикорупційний суд», окрім положення про повноваження громадської ради міжнародних експертів у доборі кандидатів в антикорупційні судді.

За затвердження відповідного тексту законопроекту проголосувало 13 із 17 присутніх на засіданні членів комітету, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Станом на цю хвилину тривають ще перемовини щодо двох положень, які потребують додаткових дискусій», - наголосив голова комітету Руслан Князевич.

За його словами, Голова Верховної Ради Андрій Парубій доручив комітету не визначатися по цих положеннях і передати робочий варіант таблиці без погодження цих положень на розгляд депутатам у сесійній залі. Князевич зазначив, що залишається невирішеним питання щодо громадської ради міжнародних експертів. Він нагадав, що у редакції законопроекту, ухваленому у першому читанні, йдеться про те, що така рада двома третинами свого складу може прийняти рішення про невідповідність певної кандидатури вимогам судді і тоді Вища кваліфікаційна комісія суддів може, не погодившись з таким висновком громадської ради також двома третинами від свого складу подолати це вето. Зараз, за словами Князевича, дискутується варіант, що громадська рада може приймати рішення про невідповідність кандидатів певним вимогам простою більшістю, тобто з 7 осіб достатньо 4 голосів для того, щоб ухвалити таке рішення. 

«Є низка пропозицій, яка обговорюється, про те, щоб ВККС з цього приводу не приймала власної позиції, а приймала рішення... спільна панель, тобто спільна рада, до складу якої входитимуть всі члени вищої кваліфкомісії і громадської ради міжнародних експертів. Є бачення, що ця рада має якоюсь кількістю голосів прийняти рішення для того, щоб подолати вето громадської ради міжнародних експертів», - пояснив Князевич.

Читайте також: ВР дійшла згоди з "венеціанкою" щодо законопроекту про Антикорупційний суд - депутат

Друга позиція, яка потребує узгодження, чи потрібна у складі колегії суддів обов'язково, щоб був присутній колишній суддя, який має не менше 5-річного строку досвіду перебування на посаді судді. 

Голова комітету зазначив, що Парубій має провести додаткові консультації з МВФ щодо цих двох положень, які орієнтовно мають відбутися у понеділок ввечері. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-