"Совєти" викорінювали українство Голодомором та Великим терором - Порошенко

Фото
Укрінформ
Комуністичний тоталітарний режим здійснював денаціоналізації та викорінював українство Голодомором, а потім масовими політичними репресіями 1937-1938 рр. 

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час офіційної церемонії вшанування пам'яті жертв політичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нині ми відзначаємо 80-ті роковини масових політичних репресій 1937-1938 років. Через незбагненно великі масштаби, які точно встановити неможливо й дотепер, цей злочин комуністичного тоталітарного режиму називають Великим терором. В Україні цей злочин став логічним продовженням Голодомору. Голодом вбивали українських селян. Чекістсько-енкаведешними кулями – політичну, культурну, наукову еліту. Таким комбінованим способом і здійснювали денаціоналізацію, викорінювали українство", - сказав він.

Читайте також: В Україні надто довго панував отруйний "руський мір" - Порошенко

Як нагадав Президент, всесвітньовідомий історик Роберт Конквес писав у своїй книзі "Великий терор", що "стара українська інтелігенція фактично була стерта з лиця землі". В Україні цього історика більше знають як автора роботи "Жнива скорботи", яка відкрила усьому світові правду про Голодомор.

Участь Президента у заходах, присвячених Дню пам’яті жертв політичних репресій / Фото: president.gov.ua

"Биківня – ця земля, цей ліс, де протягом кількох років у братських могилах "Совєти" ховали невинних людей. Ця земля – мовчазний свідок Великого терору", - сказав Порошенко.

Глава держави зазначив, що Биківнянський ліс – місце спільної пам’яті українського, польського та інших народів.

"Схиляючи голови і покладаючи квіти до пам’ятних знаків на місцях безіменних братських поховань, на землі, де разом з українцями спочили тисячі розстріляних за наказом Сталіна польських патріотів, представників інших національностей, заявляємо: "Ми, українці, солідарні з усіма народами, які постраждали від злочинів тоталітарних режимів. Ми налаштовані на співпрацю у подоланні наслідків тоталітаризму", - додав він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-