В Україні надто довго панував отруйний

В Україні надто довго панував отруйний "руський мір" - Порошенко

Відео
Укрінформ
У гуманітарній політиці незалежної України неприйнятно довго домінували малоросійство та радянщина, для чого в Москві навіть вигадали таку назву як “русский мир”.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час офіційної церемонії вшанування пам'яті жертв політичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Неприйнятно довгий час у гуманітарній політиці незалежної України домінували малоросійство та радянщина. В Москві для цього отруйного коктейлю вигадали навіть назву і запатентували її –  “русский мир”, - сказав він.

Читайте також: Україна вийде з договорів СНД, що не відповідають національним інтересам - Президент

Президент наголосив, що подібні інструменти впливу та підкорення інших країн в політології називають культурним імперіалізмом: “Те, що багатьма наївно сприймалося як звичайний культурний обмін,  хай і здебільшого односторонній. Насправді, це було артпідготовкою для російської агресії. Десятиліттями, застосовуючи так звану м’яку силу, Росія готувала найнебезпечніші маршрути для танків. І от саме там, де їхні ідеологічні диверсанти занурилися найглибше, вони тоді й паралізували волю та спротив. І саме там у нас тепер окуповані території, які треба звільняти і які ми точно звільнимо”.

Глава держави зазначив, що на кінець 2013 року мапа України виглядала неначе ілюстрація до підручника з історії КПРС. “Наші міста, селища і села були щедро утикані ідолами Леніна та його поплічників. За 23 роки незалежності влада так і не спромоглася визнати вояків УПА борцями за незалежність України. Сумновідомим законом 2012 року вони хотіли добити нашу українську мову”, - сказав він.

Порошенко також зазначив, що він не міг як Президент залишити все так, як воно було на момент його приходу до влади. “Тектонічні зміни, які сталися із громадською думкою під час і після Революції гідності та внаслідок російської агресії, забезпечили потужну суспільну підтримку всім діям нової української влади в гуманітарній політиці та політиці української пам’яті – нашої історичної пам’яті”, - підкреслив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-