Філарет просить міжнародну спільноту не допустити вигнання УПЦ КП з ОРДЛО

Філарет просить міжнародну спільноту не допустити вигнання УПЦ КП з ОРДЛО

1865
Ukrinform
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет просить країни-учасниці «Мінського процесу» та міжнародну спільноту невідкладно звернути увагу на різке погіршення ситуації з дотриманням права на свободу совісті на території ОРДЛО, зокрема становища релігійних громад УПЦ КП.

Про це йдеться у відкритому листі-зверненні Патріарха до країн–учасниць «Мінського процесу», до США, Євросоюзу, ООН, ОБСЄ щодо посилення утисків прав вірних Київського Патріархату в окремих районах Донецької та Луганської областей України, які тимчасово не підконтрольні українському уряду (ОРДЛО), опублікованому на сайті УПЦ КП.

"Протягом останнього часу в ОРДЛО було повідомлено про прийняття рішень, якими релігійні громади, що діють на цій території, мають «зареєструватися за місцевим законодавством». Також повідомлено, що релігійні організації, які не пройдуть процес «реєстрації», будуть позбавлені можливості здійснювати богослужіння та взагалі існувати в ОРДЛО", - зазначається в листі.

Так, за інформацією Патріарха, священикам Київського Патріархату в ОРДЛО було повідомлено представником «влади», що протягом одного місяця релігійні громади мають бути «зареєстровані за законом республіки». У разі, якщо протягом цього терміну «реєстрація» не відбудеться – релігійні громади будуть позбавлені прав на землю та майно, в тому числі храми, їхня діяльність буде заборонена, а священики – будуть «вислані з території республіки».

Читайте також: Київський патріархат закликає вірян протидіяти УПЦ МП своїми листами

У листі наголошується, що так звані Донецька та Луганська "народні республіки" не є державами і не визнані в якості держави жодною країною – членом ООН. Тому дана вимога є неприйнятною і не може бути виконана, адже це означатиме порушення законодавства України.

У зв’язку з реальною загрозою істотного погіршення становища релігійних організацій на території ОРДЛО, зокрема становища релігійних громад УПЦ КП, Патріарх звертається до країн-учасниць «Мінського процесу» та до міжнародної спільноти із закликом "вжити невідкладних заходів з метою не допустити ще більшого порушення принципів релігійної свободи в цьому регіоні".

"Зокрема звертаюся до Російської Федерації, яка де-факто контролює вказані райони, а також до Московського Патріархату, який має в цих районах істотне представництво і вплив, зупинити провокаційні дії «влади де-факто» в ОРДЛО", - йдеться в листі Філарета.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>