Порошенко назвав пріоритетом для влади соціальний захист чорнобильців

Порошенко назвав пріоритетом для влади соціальний захист чорнобильців

677
Ukrinform
Вирішення питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має бути пріоритетним у роботі влади.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час поїздки на Чорнобильську АЕС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нам треба знайти гідну відповідь щодо соціального захисту чорнобильців. Враховуючи можливості держави", - сказав Порошенко.

За його словами, нині це має стати пріоритетним питанням для влади.

"Чорнобиль поставив на порядок денний безліч безпекових, інженерно-технологічних, медичних та інших завдань та проблем", - додав Президент.

Водночас, зазначив він, це складне випробування дало українцям відчуття єдності, породило енергію мужності та солідарності.

Читайте також: Україна удосконалить законодавство щодо радіоактивних відходів - Президент

Як повідомлялося, 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки.

Від самого початку Москва та керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>