Угорщина видала на Закарпатті понад 100 тисяч паспортів - МЗС

Угорщина видала на Закарпатті понад 100 тисяч паспортів - МЗС

Укрінформ
Угорщина видала на Закарпатті більше 100 тисяч своїх паспортів.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“На Закарпатті ... за різними даними, у тому числі угорськими, угорських паспортів більше від 100 тисяч видано”, - сказав він.

Боднар підкреслив, що ці паспорти видавалися в основному до моменту отримання Україною безвізового режиму, коли привабливість угорського паспорта, за його словами, була “практичною” - можна було безпроблемно перетинати кордон, влаштовуватися на роботу в Угорщині або й далі.

“А тепер порахуймо, що досягла Угорщина роздаючи паспорти українським громадянам угорського походження? За різними оцінками, від 30-ти до 40 тисяч працездатних українських громадян угорського походження виїхали в інші держави Європи. Фактично і Угорщина, і Україна їх втратили”, - зауважив дипломат.

Читайте також: Зовнішній політиці ЄС не вистачає єдності - євродепутат

Наразі ж, наголосив заступник міністра, з українським паспортом можна вільно поїхати без візи, і, відповідно, “привабливість” угорського паспорта зменшується.

Боднар переконаний, що для етнічних угорців питанням угорських паспортів, можливо, й досі актуальне, але для українців це питання знято, оскільки "це був соціально-економічний вимір і ним користувалися більше як знаряддям перетину кордону, а не як підтвердженням, що належить до угорського громадянства".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-