Автокефалія УПЦ видалить рудименти “русского мира” в Україні - Порошенко

Автокефалія УПЦ видалить рудименти “русского мира” в Україні - Порошенко

916
Ukrinform
Надання Українській православній церкві автокефалії дасть змогу позбутися рудиментів політичного проекту “Русский мир”, укріпить релігійну свободу й міжконфесійний мир в Україні.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко, виступаючи у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Довгоочікуваний нами томос ще більше укріпить релігійну свободу в Україні та міжконфесійний мир, посилить права та свободи громадян, які будуть нарешті єдині і перестануть ділитися на нібито канонічних та нібито неканонічних. Такий томос зміцнить нашу незалежність. Він видалить рудименти того політичного проекту, назвати який «Русским миром» і який придумали, до речі, саме ієрархи РПЦ. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь підхопила світська влада Російської Федерації”, - підкреслив глава держави.

Крім того, за його словами, цей томос стане не лише “торжеством православ’я”, але й актом відновлення глибокої історичної справедливості.

“Саме із Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри. То вже потім ми поділилися ним із тим Заліссям, де давні київські князі необачно заснували Москву”, - зазначив Президент.

Він також наголосив, що об’єднана Українська православна церква може стати найбільшою у православному світі.

Водночас Порошенко розповів, що його нещодавня зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм була не першою, “усі ці роки тривав непомітний для стороннього ока діалог з Вселенським престолом”. Разом з тим, він проінформував, що минула великодня зустріч із Патріархом виявилася “дуже обнадійливою та найбільш результативною”.

За словами Президента, під час кількагодинної розмови він відчув, що настав час розірвати тривалу дипломатичну тишу швидкими конкретними кроками.

Читайте також: Порошенко виступає у Раді

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха Варфоломія із проханням видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні, а також закликав Верховну Раду підтримати це звернення.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію про надання українській церкві томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>