Ляшко заявив, що Наливайченко та Парубій не дали штурмувати СБУ в Луганську

Ляшко заявив, що Наливайченко та Парубій не дали штурмувати СБУ в Луганську

Укрінформ
Відмова від силового звільнення будівлі СБУ в Луганській області у квітні 2014 року була великою помилкою нової влади і зокрема, голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка.

На цьому наголосив народний депутат Олег Ляшко 18 квітня у Старобільському районному суді під час  допиту у справі екс-голови парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова. 

"Це була величезна помилка, що не дали наказ штурмувати будівлю СБУ. Якби тоді поклали б 10-20 терористів, врятували б мільйони людей і Луганську область. А так вся ця зараза розповзлася по області. Якби Єфремов не підігрував сепаратистам, Луганськ був би українським, як українськими містами є Харків та Маріуполь, де відбувався такий же сценарій", - сказав Ляшко.

Читайте також: Єфремову продовжили арешт ще на два місяці

Він сказав, що під час захоплення Луганська сепаратистами в 2014 році був там  двічі — в березні під час штурму облдержадміністрації та в квітні під час штурму СБУ.  Народний депутат  також підкреслив, що  міліція в Луганську на той час не виконувала своїх функцій.

"Із 20 тисяч особового складу нам не вдалося знайти  міліціонерів, щоб звільнити обладміністрацію та СБУ. Начальник міліції Гуславський не міг виконувати свої обов’язки, а колектив був деморалізований. Тому ми розглядали варіанти звільнення будівель силами патріотів та правоохоронців з інших регіонів. Стояло завдання затримати організаторів і знешкодити. Хоча мої опоненти наполягали на тому,  що треба вести переговори і мирно вирішувати ці питання, бо в СБУ є багато зброї та можуть бути жертви серед населення", - підкреслив Ляшко.

На запитання судді, кого він вважав тоді опонентами в цьому питанні, Ляшко назвав прізвища Наливайченка та Парубія. Саме з ними обговорювалося питання штурму будівель ОДА та СБУ, на яке вони, за його словами, не погодилися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-