Російські псевдовибори у Криму стануть додатковим аргументом для санкцій - Петренко

Російські псевдовибори у Криму стануть додатковим аргументом для санкцій - Петренко

Укрінформ
Ухвалення Верховною Радою постанови про невизнання результатів виборів президента Російської Федерації в анексованому Криму стане для України додатковим аргументом для партнерів із США та Європейського Союзу в питанні запровадження додаткових санкцій проти Росії.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, відповідаючи на запитання журналістів щодо правових наслідків ухвалення постанови про невизнання результатів виборів президента РФ, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Це один з аргументів, який буде наводитися нами як Україною нашим партнерам у США, ЄС щодо введення додаткових санкцій проти РФ, оскільки ми абсолютно не визнаємо псевдовиборів, які відбувалися на території анексованого Криму», -  зазначив Петренко.

Він додав, що  проведення Росією виборів у Криму «буде додатковим аргументом для нашої дипломатії, щоб вони зверталися щодо введення додаткових санкцій щодо тих осіб, які були причетні до організації виборчого процесу в українському Криму».

Як повідомлялося, у Верховній Раді підготували два проекти постанов, якими пропонується не визнавати вибори президента РФ на території Криму. Зокрема, 19 березня зареєстровано проект постанови «Про Заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації, їх результатів, правових наслідків та, відповідно, актів нелегітимно обраної на цю посаду особи» авторства Максима Бурбака та Георгія Логвинського (фракція «Народного фронту»).

Окрім того, представник Президента в парламенті, член комітету ВР у закордонних справах Ірина Луценко заявила, що комітет має намір зареєструвати альтернативний проект постанови, яким пропонується не визнавати вибори президента РФ на території Криму.

Читайте також: СБУ нагадує: організація “виборів Путіна” у Криму — це кримінал

Раніше МЗС України заявив, що незаконне голосування в окупованому Криму спотворить результати виборів президента в РФ в цілому і поставить під сумнів їх легітимність. У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що результати незаконного голосування в окупованому Криму є "нікчемними" і не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством. 

Євросоюз, окремі країни-члени ЄС, Сполучені Штати заявили, що не визнають проведення президентських виборів в РФ на території окупованого Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-