Рада розписала, як притягуватимуть РФ за агресію проти України

Рада розписала, як притягуватимуть РФ за агресію проти України

Укрінформ
Верховна Рада прийняла постанову № 5463 «Про комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації міжнародно-правової відповідальності РФ за збройну агресію проти України».

За ухвалення відповідної постанови проголосували 229 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з цією постановою, Президенту рекомендується забезпечити розробку єдиної узагальненої правової позиції України щодо реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України, а також створити міжвідомчий орган, відповідальний за підготовку консолідованої претензії України як держави, що зазнала агресії, до Російській Федерації як держави-агресора.

Кабінет міністрів при цьому має всебічно сприяти створенню та ефективній роботі міжвідомчого органу, відповідального за підготовку консолідованої претензії України до Російської Федерації з метою практичної реалізації міжнародно-правової відповідальності РФ за збройну агресію проти України та розробити методику визначення шкоди та обсягу збитків, завданих Україні збройною агресією РФ. До того ж, уряду запропоновано розробити та внести у ВР законопроект про реєстр фізичних та юридичних осіб, які постраждали від збройної агресії Російської Федерації, а також продовжити та розширити використання механізму Європейського суду з прав людини з метою реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації.

Читайте також: Україна закликає ООН не закривати очі на поставки зброї з Росії на Донбас

Водночас Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України та Міністерству оборони України треба створити єдину базу даних доказів вчинення акту агресії Російською Федерацією проти України, скоєння воєнних та злочинів проти людяності, які призвели до особливо тяжких наслідків. Окрім того, ГПУ має надавати Міжнародному кримінальному суду усі відповідні докази, матеріали та документи, необхідні для проведення ним розслідування зазначених злочинів, скоєних вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".

Голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко уточнила, що комітет рекомендує Кабінету міністрів розробити методику визначення шкоди й обсягу збитків, завданих Україні збройною агресією РФ, а також розробити законопроект про реєстр осіб, які постраждали від збройної агресії Росії та розширити використання механізму Європейського суду з прав людини з метою релізації міжнародно-правової відповідальноті РФ. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-