Газова війна Росії: ЄС має зробити правильні висновки - Точицький

Газова війна Росії: ЄС має зробити правильні висновки - Точицький

1323
Укрінформ
Україна гідно протистоїть російському газовому шантажу, відтак не слід бути наївними, що РФ не використає цю політичну зброю проти Євросоюзу.

Про це йдеться у коментарі представника України при ЄС Миколи Точицького "Газова війна Росії проти Європи: дежавю" брюссельському виданню EU Today.

"Постачання нафти і газу нині стали зброєю, яка використовується у гібридній війні проти Заходу і України зокрема. Такі методи, як правило, часто застосовуються упродовж виборчих кампаній", - пише посол Точицький про неприпустиму у цивілізованому світі поведінку РФ, яка, окрім іншого, відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу в газовому спорі з Україною.

Як нагадує читачам в Європі Точицький, Газпром виявився неспроможним виконувати свої контракті юридичні зобов'язання з Нафтогазом.

При цьому посол наголосив, що, незважаючи на неприпустиму позицію російської сторони, Україна повною мірою забезпечує виконання транзитних зобов'язань із постачання газу своєї територією до країн ЄС, що підтверджує ефективність застосування Угоди про асоціацію із захисту спільних інтересів.

При цьому, як зауважив Точицький, Україна за таких умов скоротила власне споживання газу на 14%.

Застерігаючи європейців, Точицький наголошує, що не треба бути наївними та вірити, що Газпром у майбутньому не зловживатиме своєю переважною позицією в ЄС, як це відбувається відносно України.

Читайте також: Газова криза: Коболєв пропонує Європарламенту оцінити дії Газпрому

"Для Кремля політичні цілі завжди переважають над юридичними зобов'язаннями. Посилення цієї монополії шляхом будівництва додаткових трубопроводів (Північний потік-2 - ред.) абсолютно не принесе економічних вигід, адже це переслідує лише чіткі політичні цілі", - додав представник України при ЄС.

Точицький підкреслив, що і ЄС, і Україна вже з січня 2009 року набули досвіду у протидії російському газовому шантажу. Відтак, переконаний посол, нині, після оголошеної Росією 1 березня 2018 року нової газової війни, слід зробити правильні висновки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-