НАТО визнало євроатлантичні прагнення України

НАТО визнало євроатлантичні прагнення України

4215
Укрінформ
Північноатлантичний альянс офіційно визнав за Україною прагнення до набуття повноцінного членства в організації.

Про це повідомляється на офіційному сайті Альянсу.

"На даний момент чотири країни-партнери задекларували своє прагнення до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна", - йдеться у повідомленні.

На сторінці також роз'яснюється, що означає статус "країни-кандидата".

Так, країни, що задекларували інтерес у приєднанні до Альянсу, спершу отримують запрошення долучитися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їх прагнення до членства та пов’язаних із цим реформ.

"Це дуже важливо. НАТО визнало статус країни - аспіранта для України! Крок за кроком наближаємося до повноцінного членства в Альянсі", - прокоментувала рішення НАТО на своїй сторінці у Facebook перший заступник Голови Верховної Ради, уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко.

Вона також зазначила, що напередодні, 9 березня, відбулася зустріч віце-прем'єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе з заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер, де обговорювалося саме це питання, й "надвечір на офіційному сайті НАТО ось така чудова новина".

Читайте також: НАТО офіційно визнав євроатлантичні прагнення України – Климпуш-Цинцадзе

Як відомо, раніше в Альянсі відмовлялися офіційно визнати прагнення України до набуття членства в НАТО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-