Порошенко розповів, як Газпром змусять заплатити за стокгольмським рішенням

Порошенко розповів, як Газпром змусять заплатити за стокгольмським рішенням

Укрінформ
Президент Петро Порошенко впевнений у виплаті російською компанією “Газпром” всієї суму боргу перед НАК «Нафтогаз Україна» після рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це він заявив в інтерв’ю українським телеканалам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я не маю жодного сумніву в тому, що Україна в повному обсязі отримає все до копійки», - наголосив Порошенко

«Якщо цього не буде, за моїм дорученням команда юристів опрацьовує питання накладення арештів і забезпечить стягнення відповідних сум», - зазначив Президент.

Порошенко наголосив, що Україна своєчасно поінформувала європейських партнерів про ризики через дії Газпрому. «На сьогоднішній день ключовий підсумок нашої перемоги полягає не тільки і не стільки в грошах, ключовий підсумок полягає в тому – наскільки була об’єднана нація», - підкреслив Президент.

Читайте також: Мін'юст почав опис та арешт активів Газпрому в Україні

За його словами, Україна підтвердила себе як відповідальний і надійний партнер. «Росія відмовилась виконувати рішення Стокгольмського арбітражу і навіть намагалася у звичній для себе манері сісти на газовий шантаж. Скажіть, будь ласка, хто буде далі довіряти Росії як надійному газопостачальнику? Хто буде підтримувати «Північний потік — 2», якщо Росія намагатиметься продовжувати використовувати газ не як звичайний товар?», - наголосив Президент.

Він також додав, що Україна буде максимально диверсифікувати енергопостачання.

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав Газпром доплатити НАК "Нафтогазу України" 4,63 млрд дол. за недопостачання погоджених обсягів газу для транзиту. Проте з урахуванням раніше присудженої на користь Газпрому суми за контрактом на постачання арбітри зробили залік зустрічних вимог, за підсумками якого Газпром зобов'язаний заплатити Нафтогазу 2,56 млрд дол. 

Газпром після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом Нафтогазу заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на постачання і транзит газу. 

У свою чергу Прем’єр міністр України Володимир Гройсман 7 березня заявив, що доручив Міністерству юстиції України активізувати дії щодо стягнення штрафу з Газпрому, наголосивши, що російська компанія має виконувати вердикт Стокгольмського арбітражу.

Також в уряді поінформували, що розпочали процес опису та арешту майна Газпрому в Україні у зв’язку з рішенням Антимонопольного комітету від січня 2016 року, який оштрафував російську компанію за зловживання монопольним становищем на ринку газу в Україні в розмірі майже 86 млрд грн. За рік – через пеню - сума подвоїлася.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-