Додон шукає шляхи зближення з Україною - експерт

Додон шукає шляхи зближення з Україною - експерт

856
Ukrinform
Директор молдавського Інституту ефективної політики доктор історії Віталій Андрієвський переконаний, що проблему Придністровського врегулювання без України не вирішити.

Таку думку він висловив кореспондентові Укрінформу в Молдові, коментуючи заяву президента Ігоря Додона про те, що "Україна може сприяти просуванню процесу Придністровського врегулювання".

"Думаю, що президент шукає шляхи зближення з Україною, прекрасно розуміючи, що без України проблему (Придністровського врегулювання - ред.) не вирішити. Проте варто зазначити, що Україна вже дуже давно працює над врегулюванням Придністровського конфлікту, надаючи активну і всебічну допомогу Молдові в цьому питанні", - наголосив Андрієвський.

Він відзначив у зв'язку з цим значущість спільних контрольно-пропускних пунктів на молдавсько-українському кордоні, які сприяють якщо не повному викорінюванню контрабанди і корупції, то істотному її зменшенню, політично працюючи на підтримку прагнень Молдови до незалежності і відновлення територіальної цілісності країни.

Читайте також: Додон каже, що Київ може допомогти із врегулюванням у Придністров'ї

На думку Андрієвського, президент Молдови не може не визнавати істотну роль України і в переговорному процесі "5+2", у рамках якого українська сторона може виступити з новими ініціативами з урегулювання конфлікту. Не можна, за його словами, виключити також значущість впливу бізнесменів, які працюють на території Придністров'я і зацікавлені у хороших відносинах з Україною.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні президент Молдови Ігор Додон заявив в інтерв'ю молдавським ЗМІ, що "Україна може сприяти Придністровському врегулюванню".


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-