На Банковій закликають Євросоюз "не уникати реальності й назвати агресора"

На Банковій закликають Євросоюз "не уникати реальності й назвати агресора"

2160
Ukrinform
Україна, яка заплатила найвищу ціну за свої європейські прагнення, чекає від ЄС чіткого сигналу про перспективи приєднання до Спільноти.

Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв у своїй статті "Україна – Євросоюзу: скажіть нам, за що ми воюємо", оприлюдненій у середу у брюссельському виданні EU Observer.

"Ми не просто європейська держава. Ми європейська держава, яка заплатила найвищу ціну за свої легітимні прагнення", - наголошується у публікації.

Єлісєєв запитує у європейських партнерів, чи можна знайти іншу націю, котра жертвує собою за цінності, які символізує прапор ЄС?

У статті зазначається, що сьогодні Україна рухається уперед на своєму шляху інтеграції до енергетичного союзу, єдиного цифрового ринку, асоціації з Шенгенською зоною та потенційного приєднання до митного союзу ЄС.

Як наголошується, сьогодні не лише Україна, а й партнери у Східній Європі та багато інших країн ЄС потерпають від прямої гібридної агресії Росії.

"Ми, українці, не просимо ЄС воювати за Європу на Донбасі. Ми можемо битися. Але ЄС повинен хоча би чітко сказати, за що ця боротьба", - зауважив Єлісєєв.

Читайте також: На дебатах у Європарламенті обговорили Східне партнерство+

У статті констатується, що українці, як європейська нація, досягли значного прогресу у процесі складних політичних і економічних реформ в умовах протистояння зовнішній агресії сучасних збройних сил Росії.

"Нині немає часу для сумнівів, умиротворення, напівкроків, а також політики за принципом "чекай і спостерігай". Ми повинні бути більш амбітними, а не пасивними. Будьте сміливими не уникати реальності й чітко назвати агресора", - наголошується у публікації.

"Чого Україна надзвичайно хоче, так це простого сигналу: щойно ви будете готові – ви приєднаєтеся. Завдання України – бути готовою. Завдання ЄС – вирішувати, чи готова Україна, або коли це може статися", - наголосили в Адміністрації Президента України.

Як також підкреслив Єлісєєв, така позиція буде надзвичайно важливою для України, при цьому вона не принесе жодного негативу для самого ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>