Порошенко зустрівся із Супрун: говорили про реформу і телемедицину на селі

Порошенко зустрівся із Супрун: говорили про реформу і телемедицину на селі

Відео
1132
Ukrinform
Ухвалення медичної реформи - це важливий результат на шляху реформ, заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Вітаю з цим важливим результатом на шляху реформ, який поєднаний з реформою освіти, поєднаний з пенсійною реформою", - сказав Президент.

Президент нагадав про процес підготовки та проходження медичної реформи та затвердження реформаторських законопроектів на Національній раді реформ та зазначив, що "на певному етапі оптимістів та ентузіастів було не дуже багато". Глава держави наголосив, що попри спроби у Верховній Раді завадити голосуванню медичної реформи, "позиція коаліції була достатньо чітка – ми медичної реформи не здамо".

За словами Порошенка, завдяки наполегливій та професійній роботі усієї команди з числа реформаторів з Міністерства охорони здоров’я, Адміністрації Президента, уряду, реформуванню галузі охорони здоров’я дано старт.

Читайте також: Рада ухвалила медреформу

"Була дуже добра комунікаційна стратегія – пояснили чому це так важливо. І не просто тому, що ми обов’язково маємо покращити якість медичних послуг, але і тому, що якщо нічого не робити, то ситуація значно погіршиться", - також додав він.

Порошенко також наголосив на важливості підвищення якості надання медичних послуг на селі та ухвалення відповідного закону, ініційованого ним, і зазначив, що розраховує на підтримку у цьому питанні профільної команди.

"Я би хотів, щоб всі ті зусилля, які ми робили для того, щоб пояснити суспільству важливість медичної реформи, зараз так само були спрямовані на пояснення у підготовці до другого читання цього законопроекту для того, щоб ми ні в якому разі не втратили темп", - зауважив він.

Президент наголосив на важливості за два тижні підготувати до другого читання цей проект, щоб за два тижні його ухвалили.

Порошенко також зазначив, що уже передбачені бюджетні видатки на фінансування сільської медицини, і проект телемедицини може бути розпочатий. "Тоді, я вважаю, що ми б цього року зробили величезні кроки по реформуванню медичної галузі", - резюмував він.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун подякувала Президенту за підтримку, а також за запрошення працювати в уряді.

"Те що Ви від самого початку зрозуміли, що це дуже важлива справа і підтримували мене і мою команду – це нам дуже допомогло", - сказала вона.

Читайте також: Рада зробила крок до телемедицини для села

Супрун додала, що політична підтримка в сесійному залі парламенту показала, що депутати розуміють важливість медичної реформи.

За її словами, "це є перший крок і попереду у нас дуже багато роботи", попереду "довгий і не легкий шлях, бо зміни завжди ідуть важко".

"Ті реформи, які відбуваються в медицині, вони також є антикорупційні, бо в медицині є також багато корупції", але починається зміна системи, яка буде прозорою і справедливою", - також наголосила Супрун.

Вона також подякувала дружині Президента Марині Порошенко, яка багато співпрацює з  міністерством у питанні реформи: "Вона сама лікар і розуміє, як система працює".

Фото: president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>