Порошенко: Ми не могли не посилити роль української мови у школі

Порошенко: Ми не могли не посилити роль української мови у школі

1175
Ukrinform
Президент України Петро Порошенко переконаний у необхідності посилювати роль української мови в освіті, залишаючи при цьому вільний простір для розвитку мов, якими говорять громадяни України.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з працівниками освіти у Києві у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Звичайно, ми не могли не посилити роль української мови в освіті. Про що тут дискутувати? Людина, яка закінчує українську школу, має вміти говорити українською мовою", - заявив Президент, нагадавши про вже ухвалені закони про мовні квоти на радіо та телебаченні, а також очікуваний закон про захист української мови у сфері послуг.

Глава держави закликав вчителів підвищувати престиж мови не лише на уроках, але й у спілкуванні з дітьми на перервах і у виховному процесі: "Щоб діти бачили, що українська для вас це не суха норма закону, а живий засіб повсякденного спілкування".

Водночас Порошенко вказав на те, що підписуючи один за одним закони, які підтримують українську мову, він пильно стежить і стежитиме "за тим, щоби залишався широкий простір для вільного використання інших мов, якими говорять громадяни України". "Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке повністю відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами", - підкреслив він.

Читайте також: Новий закон про освіту надає свободу вибору учням — Порошенко

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набуває чинності закон "Про освіту", який був прийнятий Верховною Радою 5 вересня і підписаний Президентом 25 вересня.

Закон, зокрема, регулює питання використання української мови в сфері освіти. Документ передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року і зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин будуть починати вчитися державною мовою, а мову нацменшин вивчатимуть як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливо викладання також на ній однієї чи кількох дисциплін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>