Експертиза Ради Європи

Експертиза Ради Європи "мовної" статті має припинити маніпуляції - Климпуш-Цинцадзе

Укрінформ
Аналіз Радою Європи мовної статті закону про освіту і надані Україною пояснення стосовно механізмів його імплементації має зняти маніпуляції навколо нього.

Про заявила віце-прем'єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з регіональними та центральними ЗМІ у вівторок, 26 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я дуже рада, що Президент підписав закон про освіту. Я би хотіла бачити набагато менше емоцій з боку наших партнерів і колег з різних країн, насамперед прикордонних, і маніпуляцій з їхнім поданням інформації стосовно того, що нібито в нас порушуються права нацменшин», - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: Угорський міністр хоче зустрітися з Гриневич через закон України про освіту

Вона додала, що наших сусідів турбує виключно одна стаття цього закону - 7 стаття, яка стосується мови викладання. На переконання Климпуш-Цинцадзе, виконання цієї мовної статті насправді розширює можливості представників нацменшин, адже якщо вони закінчують школу в Україні без знання державної мови, то в них дуже обмежені можливості пошуку роботи, яка пов'язана із взаємодією з державою.«Це додаткові можливості для представників нацменшин реалізувати себе в Україні», - підкреслила віце-прем'єр міністр.

Вона нагадала, що закон про освіту надає можливість здобувати дошкільну і початкову освіту мовами нацменшин і не заперечує можливості і після закінчення початкової школи вивчати деякі предмети мовами нацменшин.

«Я переконана, що аналіз Радою Європи цієї мовної статті і надана нами інформація щодо того, як ми бачимо імплементацію цього закону в реальних механізмах, мали б зняти ті претензії, які, як на мене, абсолютно штучно і занадто емоційно створюються нашими партнерами в Угорщині та інших країнах»,- резюмувала Климпуш-Цинцадце.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон «Про освіту», який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент України Петро Порошенко.

Водночас у ряді країн, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей нацменшин українською мовою.

Разом з тим у законі про освіту передбачено, що діти нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть вчитися державною мовою. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або декількох дисциплін.

Україна направила на експертизу до Ради Європи мовну статтю закону про освіту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-