Президент Румунії скасував візит до України через закон «Про освіту» - 21.09.2017 20:37 — Новини Укрінформ
Президент Румунії скасував візит до України через закон «Про освіту»

Президент Румунії скасував візит до України через закон «Про освіту»

3938
Ukrinform
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив про скасування офіційного візиту в Україну через ухвалений Верховною Радою закон «Про освіту».

Про це він заявив на прес-конференції в Нью-Йорку перед від'їздом у Бухарест, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Я прийняв рішення скасувати візит в Україну після того, як дізнався про ухвалений закон «Про освіту». Також я скасував оголошену на кінець вересня зустрічу з головою Верховної Ради», - заявив президент Румунії.

Йоганніс підкреслив, що до жовтневого візиту в Україну готувалися дуже ретельно, проте він був «неприємно здивований» тим, що Верховна Рада «без попередніх обговорень з партнерами України», все ж ухвалила закон, який «жорстко обмежує права національних меншин навчатися рідною мовою». Президент також нагадав, що в Україні мешкає близько 400 тисяч румун.

Читайте також: Парламент Румунії ухвалив декларацію про захист прав нацменшин в Україні

За словами Йоганніса, він передав свою стурбованість Президентові України Петру Порошенку під час його коротких зустрічей в Нью-Йорку, де проходить засідання Генасамблеї ООН.

Напередодні парламент Румунії прийняв декларацію, в якій також висловлено стурбованість ухваленням нового закону «Про освіту».

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 5 вересня схвалила закон «Про освіту», який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 19 вересня його підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій і направив на підпис Президентові.

Закон передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року і зараз вчаться мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть здобувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин починатимуть вчитися державною мовою, а мову нацменшини вивчатимуть як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або декількох дисциплін.

В той же час офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону.

Україна направила статтю 7 закону "Про освіту" на експертизу в Раду Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>