У Раді зареєстрували законопроект щодо таємного голосування за омбудсмена

У Раді зареєстрували законопроект щодо таємного голосування за омбудсмена

Укрінформ
У Раді зареєстровано 21 серпня проект закону 7018-1 про внесення змін до закону "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини), ініціатори якого пропонують повернутися до процедури таємного голосування за омбудсмена.

Про це Укрінформу повідомив один із ініціаторів законопроекту - заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, депутат із фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Алєксєєв.

"Нова редакція закону “Про Конституційний суд” передбачає зміну процедури обрання омбудсмена з таємної на відкриту, проте тільки в Регламенті Верховної Ради. В законі про “Уповноваженого Верховної Ради з прав людини” процедура обрання лишається таємною. Таким чином парламент фактично опинився в ситуації, коли обрання омбудсмена без порушення одного з цих законів неможливе. Тому у зареєстрованому законопроекті 7018-1 “Про внесення змін до закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини)” ми пропонуємо повернутися до процедури таємного голосування. Це має виправити цю законодавчу колізію", - пояснив Алєксєєв.

Читайте також: Президент переконаний, що Рада підтримає пенсійну реформу

Він висловив сподівання, що восени цей законопроект було ухвалено. Інакше, каже нардеп, щодо процедури обрання Уповноваженого можуть виникнути питання міжнародних правозахисних організацій, а статус українського омбудсмена через запровадження відкритої процедури його обрання буде понижено.

Офіційне повідомлення про законопроект 7018-1.

Як повідомляв Укрінформ, 24 травня Комітет Верховної Ради з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин рекомендував до розгляду у сесійній залі кандидатури народних депутатів Сергія Алєксєєва (БПП), Людмили Денісової («Народний фронт») та правозахисника Андрія Мамалиги на посаду Уповноваженого ВР з прав людини.

В новому законі про Конституційний суд скасовано норму таємного голосування за Уповноваженого ВР з прав людини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-