У Раді планують запровадити парламентський контроль у сфері національної безпеки - Фріз

У Раді планують запровадити парламентський контроль у сфері національної безпеки - Фріз

1075
Ukrinform
У новому законі про національну безпеку, проект якого сьогодні опрацьовується у Верховній Раді, планується виокремити розділ щодо парламентського контролю у цій сфері та механізми його реалізації.

Про це написала голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат Ірина Фріз у Facebook.

“Зважаючи на важливість інституту демократично-парламентського контролю зараз відбувається опрацювання проекту Закону України про національну безпеку, в якому цілий розділ присвячений питанням парламентського контролю, механізмам його реалізації”, - зазначила вона.

Фріз розповіла, що вже підготовлені додаткові пропозиції до цього законопроекту, які, за її словами, роблять документ більш чітким та жорстким у питанні визначення обов’язковості звітності представників  сектору безпеки перед парламентом, конкретності строків присутності на засіданнях парламенту та інших питань.

“Створення дієвого парламентського контролю в сфері безпеки має стати не спробою шукати помилки та порушення з боку керівників силових установ, а поточною координацією зусиль в секторі безпеки. І лише в другу чергу він має стати запобіжником, що передусім запобігає порушенням та зловживанням в сфері безпеки”, - наголосила народний депутат і додала, що “парламентський контроль – це не парламентське командування. Парламент здійснює лише контроль, а не мікро-менеджмент”.

Читайте також: ЗМІ опублікували концепцію деокупації Донбасу

Вона також зауважила, що реформа сектору безпеки відбувається більш ефективно, якщо розробка та підготовка нормативно-правової бази проходить у тісній взаємодії силовиків з парламентом.

Крім того, Фріз висловила сподівання, що парламентський контроль здійснення реформ у секторі безпеки та оборони допоможе усунути ризики невиконання або гальмування певних рішень з боку безпосередніх виконавців, сприяти розвитку співпраці з іноземними партнерами, запобігти виникненню конфліктів в публічній сфері.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>