Трамп не давав поради, а запитував, чим допомогти – Порошенко

Трамп не давав поради, а запитував, чим допомогти – Порошенко

1379
Ukrinform
Під час зустрічі у Білому домі з Президентом України Петром Порошенком Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підтвердив позицію справжнього стратегічного партнера.

Про це Порошенко заявив в інтерв’ю українським телеканалам, повідомляє інтернет-представництво Глави держави.

«Якщо говорити про головні мої враження від візиту в США і від зустрічі з Президентом Трампом – ключова його позиція була не давати поради, а він чітко запитував: «Петре, чим тобі допомогти?». Це позиція справжнього партнера, справжнього друга України», - підкреслив Президент.

Порошенко підкреслив, що одним з основних завдань його візиту до Вашингтона було поінформувати стратегічних партнерів України – нову адміністрацію та Трампа про ситуацію в Україні та на її окупованих територіях.

«Завдання перед нами стояли надзвичайно важливі. Хочу одразу ж зняти будь-які інсинуації про те, що візит drop-in - тільки сфотографуватися. Нам це було не потрібно», - зауважив Порошенко.

«Це не просто перша зустріч, знайомство лідера Сполучених Штатів Америки і вашого покірного слуги, а ми мали дуже важливе завдання, щоб обмінятися думками і озброїти аргументами напередодні тих багатосторонніх і двосторонніх зустрічей, які відбудуться у Гамбурзі у форматі Великої двадцятки», - заявив Глава держави.

На переконання Порошенка українській делегації вдалося це завдання виконати. «Були надані не просто аргументи, а матеріали, докази – фотокартки, карти, документи, шеврони і багато інших речей, які чітко доводять російську присутність на Донбасі», - наголосив він.

«Моєю метою, як Президента, метою спільної світової коаліції є принести мир на українську землю. І чіткість пріоритетів, плани - що і коли будемо робити, координація зусиль, починаючи з Організації Об’єднаних Націй і закінчуючи НАТО і трансатлантичним співробітництвом – це все вдалося реально обговорити», - також сказав він.

«Ми фактично досягли дуже важливої мети. Якщо раніше, під час мого першого візиту в США, країна продемонструвала потужну двопартійну підтримку не просто України, а українського народу, української влади, то на сьогоднішній день ми можемо говорити, що це не просто конгресова і сенатська підтримка, а це вже підтримка виконавчої влади. Де-факто можна говорити, що Україна об’єднала всю Америку. І сьогодні, я думаю, що це було абсолютно чітко видно, і я дуже задоволений підсумками цього візиту», - підкреслив Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-