ВР проголосувала за медреформу у першому читанні

ВР проголосувала за медреформу у першому читанні

Оновлено
Укрінформ
Народні депутати ухвалили у першому читанні урядовий законопроект № 6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", який є одним із проектів законів щодо медичної реформи.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, спочатку пропозицію ухвалити законопроект у першому читанні підтримали лише 224 народні депутати з мінімально необхідних 226. Водночас альтернативний законопроект Олега Мусія підтримали лише 32 депутати.

Пізніше Голова Верховної Ради Андрій Парубій ще раз поставив на голосування урядовий законопроект у першому читанні. "За" проголосували 227 депутатів.

"Метою законопроекту є створення ефективного механізму фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів для забезпечення збереження та відновлення здоров’я населення України", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Обсяг медичних послуг та лікарських засобів, вартість яких покривається державними гарантіями, та ступінь покриття має закріпитися на рівні закону в державному гарантованому пакеті. 

"В межах державного гарантованого пакету держава гарантуватиме повну оплату за рахунок коштів державного бюджету необхідних медичних послуг та лікарських засобів на екстреному, паліативному та первинному рівні та частково на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівні, наданих постачальниками медичних послуг. При цьому компонент медичної допомоги на всіх рівнях завжди буде оплачуватись державою у повному обсязі", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Для забезпечення можливості прогнозувати обсяг витрат на охорону здоров’я пропонується, щоб Кабінет міністрів України щорічно затверджував конкретний перелік послуг та лікарських засобів, які входять в гарантований пакет.

"Право на гарантії мають, не залежно від будь-яких додаткових критеріїв, всі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (крім тих, що не є платниками податків в Україні), та особи, яких у встановленому порядку визнано біженцями чи такими, що потребують додаткового захисту", - зазначається у законопроекті.

Запропоновані зміни також дозволять залучити до надання медичних послуг за рахунок бюджетних коштів заклади охорони здоров’я недержавної форми власності та фізичних осіб-підприємців, що має позитивно відобразитися на якості надання медичних послуг.

Крім того, законопроектом передбачається запровадження реімбурсації вартості рецептурних лікарських засобів відповідно до призначення лікаря, що включені до деталізованого опису.

Як відомо, Кабмін вніс до Верховної Ради два законопроекти щодо медреформи. Депутати сьогодні мають також розглянути другий проект закону - про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо реформування медицини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-