Суддя у справі Мартиненка пішов до нарадчої кімнати

Суддя у справі Мартиненка пішов до нарадчої кімнати

Укрінформ
Суддя Солом'янського райсуду Києва пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення щодо обрання запобіжного заходу екс-нардепу Миколі Мартиненку.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Перед цим сторони обвинувачення та захисту виклали свої позиції з питання щодо обрання екс-депутату запобіжного заходу. Прокурори наполягають на триманні Мартиненка під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 300 мільйонів гривень.

Захист вважає підозру та, відповідно, клопотання про запобіжний захід необгрунтованими. 

Як повідомляв Укрінформ, Мартиненка підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 («Створення злочинної організації»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») Кримінального кодексу України.

На думку слідства, у період з 2013 року по 2016 рік злочинною організацією у складі службових осіб державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», службових осіб «STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH», а також групою осіб, які мали контроль над вказаними підприємствами, у тому числі Мартиненком, було вчинено розтрату коштів ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн дол. США шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника STEUERMANN.

Надалі ці кошти переказано з рахунків компанії STEUERMANN на рахунки офшорних компаній «WARGRAVE TRADING LLP» та «DALLAS FUEL SA», після чого керівниками та учасниками злочинної організації обернуто на власну користь.

Мартиненко називає обвинувачення сфальсифікованими.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-