У Мінську збираються помічники лідерів країн "нормандської четвірки"

У Мінську збираються помічники лідерів країн "нормандської четвірки"

822
Ukrinform
У Мінську 6 квітня запланована зустріч помічників голів держав "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія).

Як повідомляє Радіо Свобода, Україну представлятиме заступник голови адміністрації президента Костянтин Єлісеєв, Росію – помічник президента Путіна Владислав Сурков.

Початок зустрічі запланований на 11:00 у "Дипсервіс-холі" в центрі Мінська. Перемовини пройдуть у закритому режимі, брифінгів для преси за їх підсумками не заплановано.

4 квітня відбулася телефонна розмова президента Росії Володимира Путіна з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом, за підсумками якої було заявлено, що 6 квітня помічники глав країн "нормандського формату" проведуть переговори щодо Донбасу.

Дискусії лідерів Німеччини і Франції з Путіним 3 квітня передувала їхня розмова з Президентом України Петром Порошенком. У повідомленні адміністрації українського Президента йшлося, що сторони обговорили порушення Росією і підтримуваними нею бойовиками режиму "тиші" на Донбасі.

Остання зустріч керівників держав "нормандського формату" – України, Німеччини, Франції і Росії – відбулася восени минулого року. Тоді домовилися, що голови МЗС цих країн мають підготувати "дорожню карту", яка узгодила б цю послідовність виконання пунктів усіх трьох головних мінських угод: Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і Мінського комплексу заходів від 12 лютого 2015 року. До цього часу керівники МЗС у "нормандському форматі" не дійшли згоди щодо "дорожньої карти".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-