Скандальні поправки до Трудового кодексу не будуть проголосовані - Геращенко

Скандальні поправки до Трудового кодексу не будуть проголосовані - Геращенко

Оновлено
Укрінформ
Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко прогнозує, що проект Трудового кодексу у тому вигляді, в якому його прийняв профільний комітет, не отримає підтримки сесійної зали. 

Про це Геращенко написала у Facebook

"Проект Трудового кодексу у тому вигляді, в якому його прийняв профільний комітет, не отримає підтримку сесійної зали. Деякі скандальні поправки будуть обов'язково ставитися на підтвердження (зокрема ті, які скасовують антидискримінаційні норми) і, впевнена, ніколи не будуть проголосовані залою. Прогнозую, що проект Кодексу або буде проголосовано без провокаційних і скандальних поправок, або направлено в комітет на повторне читання і приведено до європейських норм і стандартів", - зазначила Геращенко.

Вона також зауважила, що деяким депутатам "не треба плутати роботу в комітеті з іншими сферами свого багатогранного духовного життя".

"Я взагалі дивуюся цьому супротиву антидискримінаційним поправкам Трудового кодексу. Оцінювати людину на роботі потрібно виключно за його професійними якостями, а не за віком, статтю, орієнтацією - це ж такі очевидні речі", - підкреслила Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ з посиланням на прес-секретаря Президента Святослава Цеголка, рішення парламентського комітету вилучити з проекту нового Трудового кодексу так звані антидискримінаційні норми, що суперечить зобов'язанням України в рамках отримання безвізу з ЄС, не буде підтримано ані Верховною Радою, ані Президентом. 

Наприкінці 2014 року до парламенту був внесений проект нового Трудового кодексу України, який згодом був відкликаний на доопрацювання. Остаточний варіант Кодексу підтриманий профільним комітетом у травні 2015 року.

5 листопада 2015 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Трудового кодексу. Однак, одна з поправок, що стосувалася заборони дискримінації у трудовій сфері й була однією з ключових вимог щодо надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом, депутатами не була підтримана. ЇЇ розгляд має відбутися у другому читанні. 

15 березня 2017 року профільним комітетом ВР на своєму засіданні було розглянуто проект Трудового кодексу і рекомендовано до ухвалення. Комітет проігнорував 22 з 59 рекомендацій, наданих у 2016 році Міжнародною організацією праці для України. Зокрема, йдеться про вимогу недопущення дискримінації жінок, неповнолітніх; зловживання правами роботодавців тощо.

Нині основу трудового законодавства України складає Кодекс законів про працю, прийнятий у 1971 році. За цей час було прийнято понад 60 законів про внесення змін до КЗпП, внаслідок цього із 265 статей та преамбули, що містились у першій редакції Кодексу, суттєвих змін зазнало 235 статей, деякі із них - неодноразовоМА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-