Президент не допустить ревізії проекту Трудового кодексу, яка суперечить безвізу

Президент не допустить ревізії проекту Трудового кодексу, яка суперечить безвізу

Оновлено
Укрінформ
Рішення парламентського комітету вилучити з проекту нового Трудового кодексу так звані антидискримінаційні норми, що суперечить зобов'язанням України в рамках отримання безвізу з ЄС, не буде підтримано ані Верховною Радою, ані Президентом.

Про це заявив на своїй сторінці у Facebook прес-секретар Президента Святослав Цеголко. 

“Президент не допустить ревізії зобов'язань України, які ми реалізували для отримання безвізового режиму. Рішення парламентського комітету вилучити з проекту нового Трудового кодексу так звані антидискримінаційні норми глава держави вважає помилковим і навіть провокативним. Петро Порошенко запевнив наших партнерів дипломатичними каналами, що така позиція комітету не знайде підтримки ні у Верховній Раді, ані тим більше з боку Президента”, - йдеться у повідомленні.

Україна виконувала, виконує і буде виконувати всі свої зобов'язання, підкреслив глава держави. 

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці 2014 року до парламенту був внесений проект нового Трудового кодексу України, який згодом був відкликаний на доопрацювання. Остаточний варіант Кодексу підтриманий профільним комітетом у травні 2015 року.

5 листопада 2015 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Трудового кодексу. Однак одна з поправок, що стосувалася заборони дискримінації у трудовій сфері й була однією з ключових вимог щодо надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом, депутатами не була підтримана. Її розгляд має відбутися у другому читанні. 

15 березня 2017 року профільним комітетом ВР на засіданні було розглянуто проект Трудового кодексу і рекомендовано до ухвалення.

Нині основу трудового законодавства України складає Кодекс законів про працю, прийнятий у 1971 році. За цей час було прийнято понад 60 законів про внесення змін до КЗпП, внаслідок цього із 265 статей та преамбули, що містились у першій редакції Кодексу, суттєвих змін зазнало 235 статей, деякі із них - неодноразово.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-