Муженко: Якщо нас обстрілюють з

Муженко: Якщо нас обстрілюють з "Градів", маємо право адекватно відповісти

Укрінформ
Начальник Генштабу Віктор Муженко пов'язує загострення на лінії розмежування з тим, що бойовики отримали поразку в районі Авдіївки, та нагадує, що військові мають право на відкриття вогню у відповідь.

Про це Муженко заявив у коментарі "Українській правді", відповідаючи на питання про останнє загострення в зоні АТО.

"Я думаю, що це все реакція на Авдіївку, на ту поразку, яку вони (бойовики – ред.) отримали. У них була паніка, розпач. Вони посилюють обстріли, щоб стабілізувати свій психологічний стан. Агресія до місії ОБСЄ також цим пояснюється" – сказав Муженко.

При цьому він ще раз наголосив, що українські підрозділи, які перебувають на лінії розмежування, в разі загрози мають право на вогонь у відповідь.

"Позиція була, є і залишається: рішення про вогонь у відповідь приймають командири", - сказав він.

"Командир відділення при загрозі життя йому або його підлеглим на конкретному посту – чи це обстріл, чи це загроза висування якогось  підрозділу до цього поста – має право відкривати вогонь у відповідь зі зброї, яка є у його підрозділу", - сказав Муженко.

"Те ж саме стосується командира взводу, командира роти, а також комбата. В нього вже є у розпорядженні міномети, але вони знаходяться в місцях відведення і тут відповідальність приймає старший начальник. Але з тієї зброї, яка не підлягає відведенню, він  має право давати вогонь у відповідь", - зазначив Муженко.

На уточнююче питання, чи це стосується лише зброї, яка не заборонена мінськими угодами, Муженко відповів: "Якщо по нас застосовується зброя, заборонена Мінськими угодами, ми маємо право давати адекватну відповідь".

"Якщо по нам йде обстріл з "Градів",  ми маємо право адекватно відповісти. Не обов'язково з "Градів", є інша артилерія. Все залежить від тих засобів, які є ефективними для нейтралізації загрози життю наших бійців",  - уточнив він.

Він наголосив, що якщо приймається рішення про застосування у відповідь забороненої Мінськими угодами зброї, про це обов'язково інформують СЦКК.

"Прописана певна процедура, за якою командир бригади має повідомляти українську сторону СЦКК, а вона – росіян і ОБСЄ про те, що ведеться такий вогонь, і ми застосовуємо вогонь у відповідь. Якщо є нагальна потреба, то командир застосовує зброю і паралельно повідомляє , що є факт застосування такої зброї, бо була така необхідність", - пояснив начальник Генштабу.

При цьому Муженко наголосив, що "хаотичний і провокаційний вогонь відкривати суворо заборонено".

На питання, чи можливий наступ з боку бойовиків, він сказав, що він може бути спровокований лише Росією і за умови введення на окупований Донбас регулярних частин російських військ.

"Тим складом, який в них є зараз, вони не спроможні на будь-який наступ. Світлодарська дуга і Авдіївка показали, що на будь-яку провокацію вони отримають адекватну відповідь", - додав він.

Як відомо, загострення в зоні АТО розпочалося з 29 січня, коли бойовики спочатку вдалися до обстрілів, а потім втратили свою позицію в районі Авдіївки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-