Блокада на Донбасі може запустити руйнівні процеси в економіці - Гройсман

Блокада на Донбасі може запустити руйнівні процеси в економіці - Гройсман

Укрінформ
Блокада поставок вугілля на Донбасі загрожує руйнівними процесами у національній економіці та теплопостачанню у містах.

Про це на засіданні уряду заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Абсолютно не зрозуміло, в чиїх інтересах відбувається економічна та енергетична блокада України. Спочатку у нас була блокада українських товарів, що переправлялися транзитом через Російську Федерацію, сьогодні ми маємо блокаду економічну та енергетичну", - сказав Гройсман.

За його словами, питання було обговорене з керівниками українських металургійних підприємств.

"Якщо ми не використовуємо українські надра, то є тільки 2 варіанти закуповувати це вугілля: або у Сполучених Штатах, що невигідно та довго для підприємств, або з Російської федерації", - зазначив Гройсман.

Він підкреслив, що наслідки блокади є руйнівними для держави.

"Це загроза теплопостачанню у містах, це загроза відсутності електичної енергії у необхідних обсягах, це загроза зупинки економічно активних підприємств, руйнівні процеси у національній економіці", - зазначив голова уряду.

Прем'єр-міністр переконаний, що уряд має ухвалити чітке рішення.

"Щоб був забезпечений необхідний критичний мінімум, що необхідний для забезпечення українців теплом та світлом, щоб наш металургійно-гірничий комплекс працював на економіку України, а всі підприємства, які у ньому працюють, були зареєстровані в Україні, сплачували податки. Нам необхідно побудувати ефективний контроль за переміщенням товарів", - додав Гройсман.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-