Порошенко: Голокост – це наш спільний біль

Порошенко: Голокост – це наш спільний біль

Укрінформ
Україна, яка нині протистоїть російській агресії, закликає усі вільні нації не допустити відродження тоталітарних імперій.

Про це йдеться у зверненні Президента України Петра Порошенка у зв'язку з Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, повідомляє сайт глави держави.

"Україна, яка втратила десятки мільйонів своїх синів і доньок різних національностей внаслідок злочинів тоталітаризму, нині протистоїть російській агресії, боронячи кордони демократичного світу. Ми закликаємо усі вільні нації не допустити відродження тоталітарних імперій, ідеологій та практик, що породжують злочини проти людства", - заявив Порошенко.

Президент нагадав, що 27 січня світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, встановлений рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

"Голокост - одна із наймасштабніших трагедій в історії земної цивілізації, жахливий нацистський злочин, породжений культивуванням антилюдської ідеології. Мільйони невинних людей було знищено лише за належність до єврейського народу. Нормальна людська свідомість відмовляється це сприймати. Сьогодні нечисленні уже свідки оповідають нам про ті страшні події, а мовчазні схили та меморіали Бабиного Яру, інші місця упокоєння жертв нацизму несуть пам'ять про загиблих у віки", - йдеться у зверненні.

Глава держави зазначив, що це і спільний біль українців: "Це наш спільний біль. Він щемить у серцях українців, ятрить рани нашої багатостраждальної землі, гіркими рядками повнить книгу буття Українського народу. Зберігаючи пам'ять про Голокост, ми рішуче заявляємо про неприпустимість повторення подібних злочинів у майбутньому".

"Пам'ятаймо. І будьмо єдиними у відстоюванні ідеалів гуманізму, демократії, свободи та миру у всьому світі", - додав Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-