Савченко визнала, що опубліковані нею списки полонених - некоректні

Савченко визнала, що опубліковані нею списки полонених - некоректні

Укрінформ
Народний депутат України Надія Савченко заявила, що опубліковані нею списки полонених наразі є некоректними, дані уточнюватимуться.

Про це вона сказала в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Списки мають бути доповнені, вони не є наразі коректними, оскільки інформація збиралася протягом 9 місяців, вона в основному вже застаріла. Її треба перевіряти, і всім світом зібрати це буде набагато легше. І я подам запити у відповідні силові структури, чи ведеться в кожному підрозділі, у кожній відповідній силовій структурі список втрат. І якими вони вважаються – зниклими без вісті  чи загиблими, скільки з них отримали поранення. Далі я дам запити і співпрацюватиму, і до того співпрацювала, з Червоним Хрестом. У них є свій статут, вони за своїм статутом інформацію не розголошують, але вони долучають мою інформацію, і вони так само все роблять для того, щоб люди були обміняні, так само з ОБСЄ", - наголосила Савченко.

Нардеп вважає, що списки полонених мали бути надані усім світовим політикам, і в першу чергу "нормандській четвірці". 

"Надалі справді ці списки повинен був Президент України направити всім президентам, їх треба було розповсюдити серед світових політиків і сказати, що це ті люди, поіменно, які йдуть по обміну в Мінських домовленостях, в першу чергу ці списки мають бути направлені "нормандській четвірці", і чому Росія досі не виконала ці умови. Списки не є точними на даний момент, але вони уточнюватимуться", - говорить вона.

Савченко вважає, що хоча держава негативно ставиться до публікації списків, це змусило їх працювати над звільненням українських полонених.

"Усі служби, які підтримують або підпорядковані Президенту, вони не можуть говорити про мої дії добре, вони завжди критикуватимуть. Але, принаймні, це змушує людей говорити, це змушує людей працювати", - додала Савченко.

Як повідомлялося, 10 січня Савченко опублікувала списки українців, які знаходяться в полоні або вважаються зниклими безвісти на окупованій території Донбасу і в РФ, а також прізвища осіб, яких вимагають видати бойовики "ДНР" і "ЛНР". Пізніше вона оприлюднила нові списки, в яких, за її словами, уточнено дані.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-